Kapela Nebe - noví Hrdinové?

Mladá kapela Nebe právě vydává své první album Legosvět, jehož přebal je dost podobný fotkám k seriálu Hrdinové. Členové kapely prý ale tento seriál vůbec neznají.
Nebe - booklet Legosvět aka Hrdinové

A jak dostali do svého klipu herečku Terezu Voříškovou? Zeptali jsme se zpěváka Petra Harazína na pár otázek…

 

Obal vaší desky je hodně podobný promo fotkám ke třetí sérii seriálu Hrdinové. Byla to záměrná inspirace a stylizace, nebo jen náhoda?
Musím říct, že tento seriál jsme nikdy neviděli. Bohužel na seriály nemáme moc času a známe jen takovou tu klasiku, to znamená Simpsonovi, Přátelé a v poslední době i Big Bang Theory atd.

 

Díváte se na tento seriál? Jak se vám líbí? Jaké další seriály nebo filmy vás ovlivnily nebo patří mezi vaše nejoblíbenější?
Myslím, že každý máme trochu odlišný styl na filmy i seriály. Z filmů se ale určitě shodneme na českých komediích (Jedna ruka netleská, Samotáři) a máme rádi Scorseseho, Boyla, Lynche, Eastwooda, Tarantina. Na tomhle se shodneme asi všichni.

A co seriál Misfits: Zmetci, který má být drsnou britskou odpovědí na Hrdiny? (Prima COOL jej vysílá každou neděli ve 22:00). Znáte ho? Jak se vám líbí?
Jak jsem řekl, tyhle nové seriály jsou pro nás zatím velkou neznámou.

Je v něm i současná britská hudba… Jaké kapely vás nejvíce ovlivnily?
Nás ovlivnili Tatabojs a Kryštof, co se týká textů. Co se hudby týče, tak nás ovlivňují kapely jako Coldplay, Biffy Clyro, Snow Patrol nebo z USA The Killers. To jsou naši oblíbenci.

Desku Legosvět vám produkoval Richard Krajčo z kapely Kryštof – jak došlo k tomuto spojení?
Já jsem ho „otravoval“ hrozně dlouho, kdysi nám pokřtil naše první demo. Poté jsem mu poslal demáč Legosvěta a mu se to líbilo. Před pár měsíci mi zavolal, že si založil vlastní label a chtěl by pomoc mladým kapelám nahoru a že by s námi natočil desku. To pro nás byla životní šance, takže jsme se jí okamžitě chopili.

V klipu k singlu Legosvět hraje Tereza Voříšková? Proč zrovna ona? Jak ke spolupráci došlo?
Richard s ní několikrát hrál a my věděli, že ona je v současné době velmi populární a nás nezná nikdo. Takže jsme ho poprosili, aby se jí ozval a ona na to kývla a myslím, že tomu klipu hrozně pomohla.

A kdo je (byla) Lucie, která je v roli Shakespearovy Julie půvabná? :)
To si nechám pro sebe. :)

Proč jste kapelu pojmenovali Nebe? Má to nějaký význam?
Chtěli jsme pro kapelu krátký, český a hezký název. Nebe je slovo, které se vyskytuje v několika našich písních. Tak nás to napadlo a myslíme, že je to dobrý název pro českou kapelu.

Mimochodem, aktuální singl britského písničkáře Eda Sheerana, který také právě vydává debutové album, se jmenuje Lego House… Váš komentář? 
Pěkně to od nás přebral :) i s tou slavnou osobností – ačkoliv je Rupert o trochu známější, než Tereza. Ale ten klip i píseň jsou hezké, Ed Sheeran se nám líbí.

Kde vás mohou fanoušci vidět a slyšet v nejbližší době naživo?
14. dubna v Havířově pokřtíme desku Legosvět. Poté se představíme na Majáles v Praze, Brně a v Plzni. V létě nás potom čeká řada festivalů včetně Colours of Ostrava, na které se strašně těšíme.

 

Kapela Nebe pochází z Havířova. Právě jí vychází první deska, kterou spoluprodukovali Richard Krajčo a Boris Carloff. O její hudbě si můžete udělat názor sami - klip Legosvět je pod článkem.

Soundtrack k filmu Čtyři slunce od Vypsané fiXy stahujte ZDE

Nový singl kapely Cartonnage můžete stáhnout TADY

Album písničkáře Bonuse - Náměstí Míru stahujte ZDE


Líbí se vám kapela Nebe? Jakou muziku posloucháte?
Napište nám to do diskuse :)

Anketa

Líbí se vám písnička Legosvět od kapely Nebe?

hlasovat
hlasovat

Anketa

Líbí se vám písnička Legosvět od kapely Nebe?

hlasovat
hlasovat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama