Něco pro poety...

Každej zkoušel někdy napsat svý holce básničku. Zkoušel to Barney, Earl, Leonard i Sheldon, i když většinou to nedopadlo slavně... Pokud vám to ale jde, nebo se to chcete naučit, zajděte na festival Den poezie.
TBBT - Leonard a Penny v posteli

Před 200 lety se narodil Karel Jaromír Erben (7.11.1811) a před 201 lety Karel Hynek Mácha (16.11.1810), na jehož počest se už 13 let koná po celý ČR festival poezie.

 

Letošní ročník má podtitul „Poezie na volné noze“, takže kromě čtení básnického čtení budete moci navštívit i koncerty, divadelní představení nebo výstavy fotek.

 

Ve středu 9.11. vyráží z Jindřichova Hradce do Nové Včelnice a zpět básnický vlak a své rýmy budete moct poslat i do nebe napsané na papírovém draku. Program všech akcí na denpoezie.cz

 

Festival poezie se koná celkem ve 40 městech po celém Česku a v jeho rámci představí své počiny spousta známých básníků z ČR, ale i ze Slovenska, Rumunska, Polska, Ruska, Slovinska, Maďarska, Černé Hory nebo Sýrie. Ale nebojte se, veškerá cizojazyčná poezie bude přeložena do češtiny.

 

Vstupy na vetšinu akcí jsou zdarma. Celý festival vygraduje v den Máchových narozenin (16.11.) v 19:00 na pražském Petříně u jeho sochy. Máte si vzít svíčky a víno. Věřte, že po jeho konzumaci vám půjde rýmování samo :)

 

Napsali jste někdy nějakou báseň? Nebo vás sužuje bázeň? Že vás z toho bolí dáseň a dáte si radši lázeň? No to je teda kázeň!


Napište nám něco do diskuse :)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama