Nerdovský Mareš každou sobotu v eXtra QI

Spojte vědu se zábavou, každou sobotu od 17:40 na Prima COOL!
Leoš Mareš v pořadu QI
Leoš Mareš v pořadu QI
FTV Prima

QI – to je zábavný vědomostní pořad Leoše Mareše vytvořený na formátu populární britské předlohy QI: Quite Interesting, moderovaný komikem Stephenem Fryem.

Principem QI, který jste v kratší verzi mohli vidět i na Primě, je netradiční vědomostní zápolení mezi hosty. Položené otázky totiž sice znějí na první pohled banálně, mají však nečekané rozuzlení.

V reprízované QI XL, super prodloužené verzi každou sobotu v 17:40 na COOLu, se tak dozvíte řadu svěžích skutečností napříč obory!

Hned v sobotu 2. listopadu od 17:40 přichází díl s tématem Astronomie a vesmír obecně.

Jakou barvu má vesmír? Jak funguje gravitace? Jak se dá proletět pásem asteroidů? To vše budou odborně i idiotsky, ale hlavně vtipně hádat hosté od Diany Kobzanové přes Jakuba Koháka až po Ivo Šmoldase. Nechybí ani stálý host Patrik Hezucký.


O týden později se představí QI XL na téma Apokalypsa! V pravidelném sobotním čase od 17:40 ji bude propírat slovenská moderátorka Adéla Banášová, český zpěvák Matěj Rupert, polský kněz Zbigniew Czendlik a nakonec opět i  Patrik Hezucký.

Řeč dojde na biblickou potopu, konec dinosaurů i naprosto nečekané aspekty konce světa. Uhodnete třebas, jaký problém by museli praještěři řešit, kdyby dnes obživli? Zjistěte v sobotu od 17:40.

Qi - Dinosauři

A konečně v sobotu 16. listopadu dorazí i třetí díl s motivem Absurdnosti – pravidla letí z oknen, to však neznamená, že si hosté budou povídat jenom v surrealistickém tónu.
Díl je nabitý černočerným humorem, dojde totiž na popisy absurdních nehod i absurdních aspektů jaderné války, mezi hádankáři opět zasedne Ivo Šmoldas, dále pak Petr Vydra, Miloš Knor a nezbytný Patrik Hezucký.
QI 3 – Extra upoutávka

QI XL tím zdaleka nekončí, i od poloviny listopadu se s ním můžete střetnout na vlnách COOLu pravidelně každou sobotu v 17:40.

(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama