Páteční military večer: teroristi, veteráni a Den D

Páteční večer se nese ve znamení válečných kvalit! Od 20.15 pojedeme v zeleném a budeme gradovat až do dvou do rána…
Odvaha pod palbou
Odvaha pod palbou
archiv Prima COOL

Všechno začíná relativně poklidně ve 20.15 novou epizodou seriálu s nejdelším jménem všech dob, Námořní vyšetřovací služby: Los Angeles. Tentokrát se na mušku agentů dostane partička Čečenců, které už přestaly bavit útoky na Rusko a za svůj další cíl si vybrali Ameriku. V hlavní roli se předvede Callen, který buňku infiltruje zevnitř. 

O hodinku později dorazí i druhý pravidelný díl, v němž se oproti zvyklostem dostane rovnoprávně na všechny čtyři hlavní agentíky. Ve své snaze přijít na kloub přepadu speciálního komanda se totiž sami potají vloudí do jejich výcvikové oblasti a budou předstírat, že sami trénují na jejich post – to celé ve snaze odhalit skrytého zrádce ve vlastních řadách.

Námořní vyšetřovací služba L.A. - upoutávka 30 s

Tím se však válečné napětí jenom stupňuje. S úderem 22. hodiny a 15. minuty totiž začíná válečně-právnické drama Odvaha pod palbou z roku 1996. V tom půjde o vyšetřování *odvahy pod palbou* armádní pilotky (Meg Ryan), která má za svou *odvahu pod palbou* posmrtně dostat zlomový metál.

Jenomže ne každý jí její *odvahu pod palbou* přiznává – a na scénu tak přichází zdeprimovaný vojenský právník Denzel Washington, aby někdejší událost z iráckého bojiště řádně prošetřil…

Film je svou formou inspirován pradávným japonským dramatem Rašómon, a jde v něm o vzpomínání řady postav, mimo jiné i mladého Matta Damona, jejichž výpovědi o dávné události *odvahy pod palbou* se diametrálně liší. Což znamená, že někdo z nich lže – a nebo možná, že neviděl všechny nuance. Tak či onak si na své přijdou jak milovníci detektivek, tak i vyznavači střelby do nepřátelského vojska.

Snímek navíc natočil režisér Edward Zwick, který vojenskou a hrdinskou tematiku vyloženě žere – z jeho dalších snímků můžete znát Krvavý diamant, Odpor nebo Stav obležení!

Nejdelší den

Po páteční půlnoci začne Nejdelší den!


Válečné kvality pátečního večera pak kulminují půlhodinu po půlnoci, kdy startuje film o jedné z největších operací všech dob, invazi do Normandie z druhé světové války. Tu předvede dvouhodinový snímek Nejdelší den z roku 1962 a dostane se v něm na množinu dějových linií popisujících speciální akce i jatka na pláži Omaha!

Své si odehrají i nejslavnější hvězdy raných 60. let v čele s Richardem Burtonem, Seanem Connerym, Johnem Waynem a Henrym Fondou. A protože jde o film natáčený v éře, kdy počítače dosahovaly velikosti měst leč zároveň výkonnosti kalkulačky, veškeré epické scény skutečně zhltly tisícovky komparzistů...

Takže připravit k nástupu, páteční armádní večer na Prima COOL začíná svůj útok ve dvacet hodin, patnáct minut.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama