Předvánoční den v Sin City - městě hříchů

Drsný Bruce Willis i vraždící Elijah Wood – a k nim 41 mrtvol na plátně v parádní komiksové jednohubce! To je Sin City, k dostání už v pondělí od 22:45 na COOLu.
Sin City: Město hříchu
Sin City: Město hříchu
fanart.tv

Osamělá cesta vrahounovy pomsty, válka mezi dě*kama a poldama či vidina spravedlivé odplaty rukou posledního správného detektiva ve městě? Vítejte v Sin City!

Trojice povídek, trojice netradičních náhledů do Města hříchu – právě to je Sin City, jeden z nejzajímavějších komiksových filmů všech dob.

Zatímco většina komiksáren totiž na velké plátno adaptuje trampoty pravdoláskových superhrdinů, Sin City je adaptací kultovního noirového komiksu Franka Millera, který pojednává o černobílé metropoli plné prostitutek, gangsterů a všeobecných ničemů...

"Jest mou trýznivou povinností vyjádřit jistou nelibost nad vaším zbrklým a neuváženým výběrem tohoto nápadného a pro náš účel zcela nevhodného vozu, pane Schlubbe. V souvislosti s naším posláním vás musím podrobit dotazu. Povězte, kam do tohoto aerodynamického, leč kufrem nevybaveného kočáru, jehož kulervoucnost nepopírám, kam do něho uložíme náš nedávno usmrcený náklad?"

První, co na Sin City krom krutopřísných hrdinů zaujme, je jeho stylizace. Film doslova působí jako vystřižený ze stránek komiksu. Jeho forma natáčení na modrém pozadí a husté digitální postprodukce se podobá natáčení 300: Bitvy u Thermopyl nebo seriálovému Spartakovi – což znamená hektolitry digitální krve a ojedinělý výhled na celé dění!

Ruku v ruce s tím jdou i zápletky, na míle vzdálené od jiných soudobých filmů. Nemlich každá postava v Sin City je totiž maximálním drsňákem, ať už jde o masového vraha nebo prostitutku. Všichni jsou jako vytržení ze stránek klišovitých postav – ale právě proti jde o skvělé pokoukání.

To celé ve zručné režii Roberta Rodrigueze (Desperado), Quentina Tarantina (Pulp Fiction) a Franka Millera (autor komiksu). Dopřejte si den před luvískujícím obdobím Vánoc trochu drsnosti se Sin City, v pondělí ve 22:45

Oto Klempíř - My Life (Sin City klip)

Podívejte se na nový klip Oty Klempíře z J.A.R. ve stylu Sin City!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama