Připravte se na čtvrteční pecku Total Recall!

Arnold v jeho nejlepších letech přináší film, který milují fanoušci střílení i ironie. Už ve čtvrtek od 21.50 na Prima COOL!
Arnold Schwarzenegger ve filmu Total Recall
Arnold Schwarzenegger ve filmu Total Recall
gienapp-pop.com

Stavební dělník Doug Quaid (Arnie) si žije život roku 2084 – má sexy manželku i pěkný byt, sžírají ho však chutě navštívit Mars.

Jednoho dne se tak vydá do "cestovní agentury" Rekal, která nabízí implantaci vzpomínek. Doug si vybere dobrodružný myšlenkový výlet na Mars v roli tajného agenta.

Záhy se však ukáže, že Doug je skutečným agentem a implantace Rekalu mu pouze oživila předešlý život. Vydává se na krvavou cestu na rebelující Mars, všechno však může být docela jinak – je totiž možné, že Doug není meziplanetárním špionem a pouze trčí na křesle, prožívaje svou zaplacenou fantazii.

Podobně jako Hvězdná pěchota je i Total Recall od režiséra Paula Verhoevena dílkem pro všechny sorty diváků. Milovníci akce si užijí do sytosti – Arnieho kousky obsahují vraždění sbíječkou, detonující hlavy i brutální dekompresi. Při své misi spasí Mars a pozná řadu obskurních postaviček včetně trojprsé prostitutky... Nelze se divit, že Total Recall byl ve své době obviňován z absurdně velké míry násilí!

Total Recall - upoutávka 30s

Cyničtější diváci však ve snímku mohou vidět i smutnou oživlou fantazii, která si vlastně z akčních filmů 80. let nemilosrdně utahuje. Režisér Paul Verhoeven a představitel hlavní role Arnold Schwarzenegger se ostatně liší i v odpovědi, jestli se děj filmu "skutečně stal", nebo jde jen o iluzi. Zatímco Verhoeven je na straně snu, Arnie tvrdí opak.

Total Recall je tak ojedinělým filmem, u něhož si každý najde to své – včetně možnosti hledat náznaky pro jednu či druhou verzi zápletky. Který jiný brutální akčňák má něco podobného!?

Je jen příznačné, že Total Recall vznikl na motivy povídky Philipa K. Dicka jménem We Can Remember It For You Wholesale. Dick totiž platil za proslaveného mystifikátora a milovníka ujetých "mind fuckových" příběhů, u nichž na konci většinou nebylo jisté vůbec nic...

Snad i pro netradiční pojetí je tak Total Recall z roku 1990 dodnes nepřekonanou klasikou, jež beze ztráty kytičky překonává i loňský remake. Připomeňte si ji na COOLu už ve čtvrtek od 21.50!

Total Recall - upoutávka 15s

Chcete vědět víc?

  • V hlavní roli se měl objevit Patrick Swayze, jenž dokonce film začal i natáčet. Arnold se k projektu dostal až po nešťastném krachu původního investora.
  • Podobně se i režie měl původně chopit jiný kultovní tvůrce – David Cronenberg.
  • Arnold měl už hrát ve Verhoevenově předešlém Robocopovi, nevešel se však do kostýmu...
  • Navzdory dobové kontroverzi byl Total Recall nominován hned na dva Oscary.
  • Celkový počet zabitých: 77!

(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama