Šestnáctiletá kráska obeplula svět!

Laura Dekkerová z Nizozemska by rozhodně v pořadu Kdo přežije uspěla! V pouhých 16 letech obeplula sama na lodi celý svět a stala se nejmladším člověkem, který to dokázal. Do Guinnessovy knihy rekordů ji ale nezapíšou? Jak to?
Laura Dekrová obeplula svět

Šestnáctiletá Laura doplula v sobotu na karibský ostrov Svatého Martina a ukončila tak svou plavbu kolem světa.

 

Na své jachtě Guppy urazila za 519 dní skoro 50.000 kilometrů.

 

Na cestu vyplula 4. srpna 2010 z Gibraltaru, když jí bylo teprve 14.

 

Během své cesty udělala několik zastávek. Navštívila například Galapágy, Austrálii, ostrov Bora Bora nebo Fidži, kde se odehrávala jedna série reality show Kdo přežije.

 

Kromě potápění se u korálových útesů, surfování nebo hraní na flétnu prožila za poslední rok a půl taky spoustu bouří, z nichž jedna jí protrhla plachtu nebo noci na mokré a prosolené posteli se šváby.

 

Ve 13ti jí to nepovolili

 

Původně Laura, jejíž rodiče jsou také jachtaři a na lodi se dokonce narodila, chtěla vyplout na cestu už ve 13 letech. Úřady na ochranu dětí jí to ale povolily až po roce.

 

Laura Dekkerová překonala o více než půl roku dosavadní rekord Australanky Jessiky Watsonové, která sama obeplula svět tři dny před svými 17. narozeninami.

 

Zástupci Guinnessovy knihy rekordů ale nechtějí její výkon zaznamenat, protože nechtějí, aby se o podobně nebezpečné kousky pokoušeli další mladí lidé.

 

Mrkněte na reportáž v nedělních Zprávách FTV Prima - čas 18:16.

 

Chtěli byste něco podobného taky dokázat? V čem jste dobří vy?

 

Napište nám to do diskuse :)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama