Simpsonovy v Íránu zakázali

Nejen, že se tenhle kultovní seriál nevysílá v íránské televizi, ale nesmějí se tam prodávat ani hračky v podobě Barta, Homera nebo Maggie Simpsonových. Stejně jako panenka Barbie.
Simpsonovi před svým domem v Springfieldu
Simpsonovi před svým domem v Springfieldu
Distributoři

Proti prodejcům postaviček Simpsonů a panenek Barbie úřady nedávno podnikly razii v rámci boje proti "projevům západní kultury".

 

Co všechno íránským úřadům na Simpsonových vadí, není jasné. Zástupce Institutu pro intelektuální rozvoj dětí a mladistvých ale řekl, že jakékoliv panenky, na nichž se dají rozpoznat pohlavní orgány, jsou zakázány. To samé platí pro hračky, které vydávají hlasy zpěváků ze Západu a kuchyňky pro děti, v nichž jsou nádobky napodobující skleničky na alkoholické nápoje.

 

"Superman pomáhá utlačovaným"

 

Figurky Supermana a Spidermana se ale na pultech hračkářství v Íránu objevovat mohou, protože tito původně kreslení hrdinové pomáhají utlačovaným.

V lednu íránská policie zavřela desítky obchodů, které prodávaly "barbíny" a hračky amerického výrobce v nich zabavovala.

Děti tvoří třetinu ze 75 milionů obyvatel a íránské trhy jsou i přes snahy úřadů pašovanými západními hračkami zaplaveny.

 

Na Prima COOL se můžete s rodinou Simpsonových vídat zcela legálně - každý den v 18:30 :)

 

V Americe Simpsonovi tento týden slaví 500. díl. Chystají divácký maraton a pokusí se překonat světový rekord. Více čtěte TADY

 

Zdroj: Novinky.cz

 

Související články:

Simpsonovi na Prima COOL premiéroví a rozmnožení

COOL dostal parádní dort od fanoušků

Narozeninové novinky na COOLu

Překonali rekord ve sledování Simpsonů

Matt Groening má hvězdu na chodníku slávy

Otec Simpsonů a Futuramy slaví narozeniny!

Simpsonovi slaví 500. díl pokusem o rekord

 

Máte doma nějakou postavičku ze Simpsonů?

Napište nám to do diskuse :)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama