Tron: Legacy - splněný sen všech geeků. V neděli!

Oživlá počítačová hra se spustí pro všechny herní nadšence i vizuální labužníky v neděli 23. listopadu od 20:00 na COOLu.
Tron: Legacy
Tron: Legacy

Prosklenou dráhou se řítí motorky budoucnosti. Úkol mají jediný – světelnou stopou zlikvidovat soupeře.

Jen jeden z nich není software, ale opravdový člověk.

Sam Flynn (Garrett Hedlund) se při hledání nezvěstného otce (Jeff Bridges) dostane do počítačové hry, kterou před svým zmizením stvořil. Svět z jedniček a nul je velice přímý a život v něm velice krátký.

Sam musí bojovat s pomocí světelného frisbee a zběhlého počítačového programu v podobě sexy krásky Quorry (Olivia Wilde). V pixelovém vzduchu ale visí dvě otázky: kde je jeho otec a jak se dostat ven?

Tron: Legacy - upoutávka 40s

Tron: Legacy je pokračování kultovního filmu z roku 1982, opět hrané Jeffem Bridgesem. Není překvapení, že jeho efekty jsou lepší, dotáhnuté k vizuální dokonalosti. Svítící pásy jsou na oblečení, autech, domech.

Tyranský vládce a jeho přisluhovači nosí oranžovou, Sam a další klaďasové modrou. Zbytek světa je ale stejně černý a prázdný, jako ten v počítači. Lidský výtvor, obývaný programy, je založený na matematicky sterilních přímkách, jasně rozdělených postavách a touze vytvořit dokonalý svět. Stejně jako náš programátorský zázrak – internet – je ale jen odrazem svého tvůrce.

Film byl nominovaný na Oscara, hudba od Daft Punk byla nominovaná na Grammy a získala cenu Austin Film Critics Award.

Tron: Legacy - upoutávka 15s

 

Svítící kostýmy hercům vydržely jen dvanáct minut, takže při natáčení se muselo šetřit energií a před každou akcí vždy zvolat: „Rozsvítit herce!“.

Jeff Bridges v roli omládnul, což se podařilo díky stejné technologii, jako byla použitá ve filmu Podivuhodný případ Benjamina Buttona ke zestárnutí Brada Pitta.

Jak se dostat do virtuální hry, ztřískat pár bitových zadků a ještě si zalétat ve stíhačce sledujte tuhle neděli od 20:00 na COOLu.

Verča Loudová

Tron: Legacy (2010)

Dřív než Matrix: poznejte sci-fi Tron: Legacy!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama