V pátek zavládne Černočerná tma

Černočerná tma, prvopočátek Riddicka i Vina Diesela, startuje v pátek ve 22.15!
Vin Diesel vystupuje ze tmy :)
Vin Diesel vystupuje ze tmy :)
paqoo.com

Havárie transportní kosmolodi na opuštěné písečné planetě přeživším členům posádky pekelně zkazí náladu.

Navíc tu s nimi skončí i převážený superkriminálník Riddick (Vin Diesel). Ani tenhle maniak však není jejich největším problémem!

KVÍZ: Jak znáte Vina Diesela

Bizarní shodou okolností je totiž zdejší planeta sídlištěm všežravých monster. Vylézají ven jenom jednou za 22 let, aby při ojedinělém zatmění spásly, co najdou. A co čert nechtěl, zrovna nyní ten čas nastal.

Riddick, který má schopnost vidět ve tmě, je tak pro trosečníky jedinou nadějí na přečkání pekelně adrenalinové noci...

V září do kin dorazil třetí díl filmů o megadrsném sci-fi kriminálníkovi s vyleštěnými bulvami Riddickovi, prozaicky pojmenovaný Riddick. Alebrž druhý ani třetí film neplatí za kdovíjaké počiny, respektive se odchylují od původní premisy, nejlepším dílem vymodlené série Vina Diesela je stále počáteční film Černočerná tma (2000), v níž se pan Riddick ukázal úplně poprvé.

Hnedle po dvou dílech Námořní vyšetřovací služby: L. A. si ho v pátek můžete připomenout i vy. Film do světel reflektorů katapultoval nejvíce sexy plešouna po Kojakovi čili již zmíněného Vina Diesela.Vin Diesel ve filmu Černočerná tma Foto: FTV Prima

Diesel sice nebyl greenhornem ani před Černočernou tmou – namluvil třeba ústředního robota v animáku Železný obr (1999) a umřel jako první voják ve válečném krváku Zachraňte vojínka Ryana (1998) – teprve v tomhle levném hororu si však vybudoval kultovní status, kterým pak napájel i další zářezy své kariéry, rádoby-bondovku xXx a především nadupané Rychle a zběsile (2001).

To není špatný start kariéry pro někoho, kdo se narodil jako Mark Vincent, namísto hraní plánoval své dětské divadlo "zdemolovat", je vysoký sotva 182 cm a v 17 letech se začal živit jako vyhazovač...

Jeho skutečný počátek si můžete dát i vy již tento pátek. Černočerná tma nastane ve 22.15 na Prima COOL.

Chcete vědět víc?

  • Režisér a scenárista David Twohy scénář Černočerné tmy původně navrhoval jako zápletku třetího dílu Vetřelce.
  • Scény na poušti se natáčely ve stejných lokacích jako třetí Šílený Max.
  • Dnes kultovní pecka původně mířila pouze na videokazety!
  • Natáčelo se pouze 60 dní.
  • Vin Diesel musel při natáčení používat efektní kontaktní čočky, ty se však v horku rozpustily a přilnuly k očím. Nakonec je museli sundávat doktoři.


(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama