Všichni Simpsonovi tohoto týdne

Nenechte si ujít váš oblíbený díl a čtěte, co vás tento týden čeká!
Simpsonovic rodinka na kole
Simpsonovic rodinka na kole

Psal se rok 1998, když televizí poprvé běžely epizody Simpsonů, jež si můžete připomenout tenhle týden

Pondělí, dětská party v tuku

Od 13:50 na vás čeká dvojice reprízovaných epizod Ztracená Líza a Rození líbači. Díly zakončují 9. řadu seriálu a patří mezi věru známé kusy.

V prvním díle se Líza (a Homer) ztratí v muzeu. Konec epizody je dokonce natolik kultovní, že si vysloužil zmínku v oficiálním knižním průvodci seriálu. Díl druhý zase ukáže milostné vzplanutí Marge a Homera po zjištění že je baví sex na veřejnosti... Ano, je to ten díl s minigolfem.

Od 18:20 pak můžete sledovat v mezích možností díly nové – jedná se o počátek 10. řady a hned první díl Školní večírek je přímo legendární. Zatímco Líza v něm bojuje s novou, populární spolužačkou z velkoměsta (má dokonce i MOBILNÍ TELEFON!), Homer a Bart zde loupí tuk... a po čase se obě dějové linie spojí.Homer jako Edision

Díl druhý jménem Kouzelník z Evergreen od 18:45 potom připomene Homerovu snahu stát se tak slavným vynálezcem jako Thomas A. Edison (nebo mu alespoň rozmlátit jeho křeslo). 

Úterý, speciální a čarodějnické

Krom premiér z předešlého dne se následující den od 18:20 zakoukáme do dílů Bart v úloze matky a do Speciálního čarodějnického dílu.

V prvním Bart omylem zabije ptačí matku a z pocitu viny přebere její roli. Čarodějnická epizodka naopak přinese třebas povídku, v níž Homera posedne vraždící účes!

Středa, hipíků třeba

Ve středu od 18:20 dorazí další várka dvojicí dílů Dojezdy pro hvězdy a Šťastná doba hippies.

V Dojezdech uvidíme tradiční epizodu určenou pro hlasy (kdysi) slavných hvězd jako Aleca Baldwina nebo Kim Basinger... Což jsou kvality, které 15 let po jejich zenitu a v českém dabingu skoro nejde ocenit. Chuť však spravuje následující díl, v němž se Homer vydává do hippie komunity odhalit původ svého prostředního jména.

Simpsonovi v kuchyni

Devět nejlepších epizod Simpsonů všech dob!

Čtvrtek, čas na transplantaci ledviny

Ani předposlední den pracovního/studovního mučení nezůstanou Simpsonovi na ocet. V obvyklém čase od 18:20 se nejprve zjeví Líza má jedničku a poté Homer Simpson a ledvina...

Zatímco Lízin díl pojednává o její závislosti na videohrách (všichni víme, že je to prkotina, ale Simpsonům to odpustíme), o epizodu později bude muset Homer svému otci darovat ledvinu... a zrovna nadšen z toho nebude.

Dabingový režisér Zdeněk Štěpán ve studiu

Reportáž: Jak se dělá dabing Simpsonů

Pátek, Flanders seniorem

Páteční klidný podvečer můžete po šesté oslavit s epizodami Střet s mafií, v níž se Homer stane bodyguardem starosty Quimbyho...

...a Ať žije Flanders, kde se odhalí, že Flanďákovi je šokujících šedesát let a jenom vypadá mladě, protože nikdy za život neudělal nic vzrušujícího – na což Homer zareaguje výletem do Las Vegas!

Simpsonovi jako šťastná rodinka

Tenkrát na gauči: čtyři nej znělky Simpsonů

Sobota, Homer Nehomer

S vysíláním pokračujeme i o víkendu, jenom o desetiminutu později (od 18:30), a to epkama Bart se nevzdává, Sportovní neděle a Homer maxi obr. O co v nich go?

První díl na Springfield uvalí zákaz vycházení mladistvých po setmění, na což Bart zareaguje pirátským vysíláním burcujícím k nepokojům. Díl druhý je pro Čechy asi o něco méně sympatický, řeší totiž výlet na sportovní událost Super Bowl. Ale třeba mu holdujete rovněž.

Konečně ve třetím díle se Homer ocitne v palbě posměšků poté, co se v televizi objeví stejnojmená fiktivní postava idiota. Homerovo řešení? Změnit si jméno...

Simpsonovic rodinka na kole

Pět důvodů, proč Simpsonovi navždy změnili komedii

Neděle, kruh se uzavírá

A konečně chmury blížícího se pondělka lze snadno od 18:30 zahnat naším týdenním finále, trojicí Mor na Amora, Marge královna silnic a Dejte Líze pokoj!

Ve valentýnském Amorovi se muži Springfieldu spiknou proti Apuovi, který je z nich nejromantičtější. V následující epce se Marge stane pirátem silnic (všechno zlé je však k něčemu dobré) a nakonec jízdu tohoto týdne zakončíme tak, jak začala – dalším dílem o nečekaném sblížení se Lízy a Homera.

Tak příjemný žlutý týden :)

(lol)

Simpsonovi před svým domem v Springfieldu

Víte, kde leží Simpsonovic Springfield?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama