Vydejte se do páteční Zakázané zóny

Jen málokdy zapůsobí amatérský film tak dobře, jako se to podařilo atmosférickému sci-fi Zakázaná zóna.
Zakázaná zóna
Zakázaná zóna
1.bp.blogspot.com

Vesmírná sonda se při návratu za Zemi rozpadá nad Mexikem a kontaminuje místní biofaunu zákeřnými alieními formami života.

O několik let poté je Střední Amerika zabydlena bizarními monstry, která se zde uchytila. Jako na potvoru však územím musí projet fotoreportér Andrew spolu se (sexy) dcerou svého zaměstnavatele…

Tohle ovšem není zápletka laciného zombie krváku nebo podobné brakové vyvražďovačky. Ba naopak – Zakázaná zóna je snímek pro lidi, kteří ocení hutnou atmosféru, politické podtóny a vůbec celé to hipstersky pomalé putování zkombinované s občasným výskytem mimozemské potvory.

Představte si Monstrum bez toho, že by hrdinové tucetkrát nepravděpodobně přežili setkání s godzillou. Nebo naopak Válku světů, v níž nehraje Tom Cruise a hlavní postavy tak nejsou u všech stěžejních událostí světa, ale přesto po celou dobu prchají jako o život.

Zakázaná zóna je zkrátka jiná – láká na něco, co obvykle ve filmech o ufounských invazích nevidíte. Její hrdinové nejsou krutohustí řízci, ale chovají se podobně jako my všichni. To je její kouzlo – a pro diváky lačnící po akci i její prokletí.

Okuste na vlastní kůži, do které sorty patříte. V pátek večer od 22.15!Pozor! Zakázaná zóna Foto: static.squarespace.comChcete vědět víc?

  • Film stál pouze 15 tisíc dolarů. Při omezeném uvedení v kinech vydělal skoro milion. 
  • Celý štáb měl jen dva lidi, kteří používali poloprofesionální kamery. Pomohlo, že filmaři měli bohaté zkušenosti s tvorbou zvláštních efektů.
  • Natáčelo se tzv. guerillově, čili bez povolení úřadů, a s mnoha neherci. Ve filmu vlastně hrají jen dva profesionální herci v titulní roli – zbytek jsou prostě běžní lidé, kteří se vyskytli poblíž.
  • Pro režiséra Garetha Edwardse jde o debut, zajistil mu však dostatečně vysoké renomé pro natáčení vysokorozpočtové Godzilly na rok 2014!

(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama