X-Men: Válka lidí s mutanty začíná v sobotu!

Přivolají bouřku, hýbají předměty, vytvoří oheň či led, dokonce umí číst myšlenky. Mutanti, nová lidská rasa. Jedni ji chtějí zničit, druzí pomocí ní chtějí ovládnout svět. Dívejte se na válku mezi lidmi a mutanty v sobotu od 20.00 na Prima COOL.
X - Men
X - Men
archiv FTV Prima

Film je adaptací úspěšného komiksu o lidech s genem X, kteří mají nadpřirozené schopnosti.

Jsou dalším evolučním vývojem lidstva, ale jak je známo, homo sapiens se neradi o cokoli dělí a odlišnost je k smrti děsí, a tak vzniká válka.

Ústřední motiv celého příběhu se poté točí kolem otázky tolerance a společného soužití, v němž se jedni mutanti snaží udržet mír, zatímco druzí by nejraději vládli světu.

Není náhodou, že komiks vznikl v USA, kde se i po padesáti letech od vydání komiksu ukazuje, jak je etnicky různorodá Amerika problematická.

X-Men - upoutávka 30s

Mocný telepat a ředitel školy pro mutanty, Charles Xavier (Patrick Stewart, známý jako kapitán Picard ze Star Treku) stojí proti bývalému příteli Magneto (Ian McKellen), který pevně věří, že se jich lidé bojí a pokusí se je vyhladit. Toto zatvrzelé přesvědčení má z hrůzného zážitku z dětství, kdy skončil i se svou rodinou v koncentračním táboře.

Tentokrát se chce bránit a sežene si k tomu armádu podobně smýšlejících mutantů. Figurkou na šachovnici dvou myslitelů se poté stává neporazitelný Wolverin, známý svými vysunovacími drápy z adamantia, snažící se poznat svoji minulost a přitom velmi neochotně bojující po boku X-menů.

Do party patří kráska ovládající bouřku, Storm (Halle Berry), Jean Grey (Famke Janssen) a Cyclops (James Marsden). Do filmu se nedostaly pouze komiksové šíleně barevné oblečky hrdinů, což je jedině úleva.

X-Men - upoutávka 15s

Ve filmu se objevují neustále americké pamětihodnosti jako Socha Svobody, Bílý dům, most v San Francisku či pevnost Alcatraz a největší problém ikony USA, tedy prezidenta, je, jak donutit mutanty registrovat se.

Dokonce se pro ně hledá lék, jenže oni nejsou nemocní, a většina z nich má před lidmi strach a nechce je zabít laserovým pohledem nebo ledem vypouštějícím z ruky.

Sledujte zdařilou adaptaci boje mezi tolerancí a strachem, mezi lidmi a mutanty, v sobotu od 20.00 na Prima COOL.

Verča Loudová 

X-Men 2

Sedm filmů X-Men za sedm minut

 

X-Men

10 nejvíc cool mutantů z X-Men


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama