Xindl X chystá nářez!

Písničkář Xindl X dělal v loňském roce hlavně muziku a texty pro divadlo. Letos ale chystá novou desku i spoustu koncertů. Co je u něj nového? Mrkněte na jeho poslední klip (pod článkem), kde hraje i hlas Primy COOL Honza Dolanský!
Xindl X - Chemie

Co je plánuješ na letošní rok?
Právě dokončujeme videoklipu s kapelou Eddie Stoilow k písni Elita, k níž jsem napsal text a ve které i hostuju. Na obrazovkách by se měl objevit do konce února. Také připravuju texty k písním pro představení Plantáž s podtitulem Muzikál ve větším než malém množství. Premiéra bude ve čtvrtek 15.3. v Divadle na Prádle v Praze.

Ve stejný den startuje naše jarní série deseti koncertů v H – Klubu v Šumperku. Chceme odehrát zhruba dvouhodinový koncert plný písní z našich obou desek, ale i novinky, které dosud na žádném CD nevyšly. A na rozdíl od připravovaného podzimního divadelního turné nečekejte nic komorního. Tohle bude nářez!


Proč jsou koncerty převážně na Moravě?
Na Moravě hrajeme moc rádi, publikum tam vždycky skvěle reaguje. A na podzim tam moc koncertů nebylo, tak nechci, aby si naši moravští fanoušci mysleli, že je zanedbáváme.

 

Láska nebo úspěch?


A co nová deska? Kdy se na ní můžeme těšit?
Nová deska vyjde na přelomu srpna a září, ale na nový singl se můžete těšit už v květnu. Deska bude mít nečekaně nexindlovský název Láska. Většina textů je totiž o touze po lásce a o touze po úspěchu a o tom, jak v dnešní společnosti spolu tyhle touhy kolidují.

Hudebně bude také od předchozí desky dost odlišná. Opět se můžete těšit na míchání různých stylů, ale tentokrát jsme do kotlíku hodili jiné než ty minule. Deska by měla být melodičtější a zároveň temnější.

A na podzim chystáme k nové desce turné. Pojedeme po divadlech, aby si fanoušci mohli nové písně pořádně vychutnat a rozuměli mi každé slovo. Samozřejmě se na koncertech dočkáte všech našich singlů i řady dalších starších písní. Většinu repertoáru ale budou tvořit písně z nového alba.

 

Termíny a místa jarní série koncertů 2012:
15.3.2012    Šumperk, H-Klub
16.3.2012    Opava, Art Klub
17.3.2012    Ostrava, Barrák
21.3.2012    Brno, Fléda
30.3.2012    Mariánské Lázně, Na rampě
12.4.2012    Olomouc, U-Klub
13.4.2012    Krnov, Kofola Club
14.4.2012    Zlín, Klub Golem
27.4.2012    Rožnov pod Radhoštěm, Společenský dům
28.4.2012    Prostějov, Apollo 13

 

V posledním videoklipu k písničce Nejlepší kuchař hraje mladého mafiána i hlas Primy COOL Honza Dolanský.

V tom předchozím hraje Xindl X sám. Teda kromě holčičky s ibuprofenama v očích :)

 

Máte rádi Xindla X? Nebo je to xindl? :)

Napište nám to do diskuse.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama