23. února 2017 22:58

Sheldon zamlada?! 4 seriály, které by mohly nahradit Teorii velkého třesku

Dočkáme se “Joeyho” ze světa Teorie velkého třesku?

Ať už nynější kolo vyjednávání o budoucích řadách Teorie velkého třesku dopadne jakkoliv, jedno je stále jisté – JEDNOU i tenhle sitcom odvysílá poslední díl. Je jedno, stane-li se tak do konce tohoto roku, do tří let nebo třeba za pět dekád. Jako globální populární a výdělečný pořad je však skoro garantované, že se někdo pokusí vytvořit nepřímé pokračování. Vzpomeňte třeba na to, jak Joey "navázal" na Přátele! Něco z následujících možností jsou prozatím čistě naše spekulace, jež i producenti ze CBS už napůl pouštějí – a protlačují přitom své vlastní nápady na podobný spin-off.

1) Raj a/nebo Howard v New Yorku

Povaha nápadu: naše spekulace

Když už jsme Joeyho zmínili, tak jím i rovnou navážeme. První možností je následovat příklad jeho vlastního seroše – oblíbená postava dostane vlastní seriál, ideálně hodně vzdálený od původní lokace, aby producenti vysvětlili nepřítomnost ostatních postav (a ušetřili na honorářích jejich herců). Takže nejspíše New York. Logicky by nikdo nesáhl po hlavní trojici TBBT, protože tato je příliš drahá a už docela stará (a unavená svou rolí a příliš úspěšná), volba by tak spíše padla na postavy vedlejší.

Co si však budeme povídat, s výjimkou Amy je většina ženských hrdinek poněkud... nevýrazná. A zdali by Amy tak, jak je napsaná, mohla táhnout vlastní seroš, je trochu diskutabilní. Pokud zrovna netočíte britcom plný depresivních nihilistů, potřebujete v americkém sitcomu sebevědomého protagonistu. Nejvýraznější volba by tak zřejmě musela padnout na Howarda, jehož představit Simon Helberg je objektivně momentálně dostatečně populární, aby sitcom utáhl. Jenže Howard už má vlastní rodinu a pro sitcom by musel být rozejit, což by bylo opět poněkud regresivní deprese. Spíše by tak volba padla na Kunala Nayyara, představitele Raje. Dovedete si představit jeho trampoty ve Velkém jablku?

2) Teorie velkého třesku + sci-fi

Povaha nápadu: naše spekulace

Také existuje možnost, že producentům totálně hrábne a rozhodnou se pro poněkud překvapivou možnost přesazení Teorie velkého třesku do sci-fi prostředí. Představte si prostě něco jako kosmickou loď pod Sheldonovým velením, s Penny jako bezpečačkou a Howiem jako důstojníkem přes robot(k)y. Zní to ujetě a neřeší to problém s výškou honorářů hlavních postav, ale nebylo by to poprvé, co se s kultovním seriálem zachází ve zcela mešuge stylu!

Klasický americký sitcom The Brady Bunch ze 70. let, který byl tak trochu něco jako Simpsonovi, po svém konci úspěšně pokračoval televizní show ve stylu televarieté, což je zhruba totéž, jako kdyby si Simpsonovi založili vlastní talkshow (a Lízu by hrála jiná postava – Eve Plumb z The Brady Bunch slavně odmítla v televarieté vystupovat, její postavu proto hrála zcela jiná herečka). Podobně pokračoval i M.A.S.H. skrze seriál M*A*S*H – Co bylo potom. Jasně, podobné nápady dnes už tolik nefrčí. Nikdo však nikdy neví, čím novým se televizní producenti zase sjedou a vymyslí přitom "úplně boží" totální zrůdnost.

3) Jiná, ale vlastně stejná parta

Povaha nápadu: naše spekulace

Asi nejrozumnějším nápadem by byl přístup, kdy tvůrci odpálí potenciální nový seriál uvedením odlišných, ale v jádru vlastně VELMI PODOBNÝCH mladších postav podobného ranku. Vezměte si třeba, jak moc se (ne)lišila Hvězdná brána od svého spin-offu Stargate Atlantis. Jak by něco takového v TBBT vypadalo? Představte si, že Sheldon získá v poslední řadě stážistku – studio by se ve snaze po povrchním odlišení možná spíše snažilo tentokrát nabídnout ženskou hlavní postavu – z nerd holky by pak mohly pramenit nějaké zápletky, které TBBT příliš neměla.

Ta by partu po pár dílech seznámila se svými dvěma kamarády, a právě tohle trio pak dostane vlastní pilot, kde uvede dalších X vlastních postav. Duch Teorie velkého třesku, tedy střet nerdgeekovské kultury s "normálňákama", by tak mohl pokračovat, ale s jinou, mladší partou, klidně třeba další dekádu. O tom, nakolik se to celé však podaří, či nikoliv, by KLÍČOVĚ rozhodlo, jak sympatická bude omladina starým divákům. A protože by se ji scenáristé snažili napsat diametrálně odlišně, aby se vyhnuli nařknutí ze sebeplagiátorství, větší šance je, že by nová parta postav majoritu fanoušků neoslovila.

4) Mladý Sheldon

Povaha nápadu: nápad CBS

Vše, o čem jsme mluvili doposud, byly toliko výplody fantazie našich chorých mozků, ačkoliv inspirované postupy na uvedení spin-offů z jiných seriálových světů. Nyní je však řada na kanálu CBS, který Teorii velkého třesku produkuje. Z jeho útrob se před třemi měsíci totiž ozval nápad natočit prequel o jedné z klíčových postav seriálu! Pracovní název zní Sheldon (ty to vidíš, Tribbiani!) a má ukazovat náctiletá léta sociálně vyděděného génia stejného jména. Idea tak bere to nejlepší z Teorie velkého třesku, potažmo nejvíce oblíbenou postavu, a "kreativně" řeší problém s příliš velkými honoráři Jima Parsonse, protože Sheldona bude samozřejmě hrát někdo docela jiný, mladší. Identita nového představitele zatím není známá.

Je klidně možné, že seriál Sheldon nikdy nevznikne. Křišťálovou kouli nemáme. Prozatím však na předprodukci dohlížejí samotní producenti Teorie velkého třesku Chuck Lorre a Bill Prady, čili vyloučen není ani opak. Pokud bychom mohli tipovat, trampoty náctiletého Sheldona by dílem byly sitcomem, ale dílem by mohly představit i postavy lehce inspirované atmosférou dětských hrdinů loňského seriálu Stranger Things – miniSheldon by si tak liboval v AD&D, kulisy by musely působit osmdesátkovým dojmem a vůbec by se dalo vymyslet mnoho zajímavého, co se zasazením udělat. Stejně jako v případě "alternativního TBBT" o bod výše však bude nejvíce záležet na jednom: kdo bude mladého Sheldona představovat a jak se zalíbí původní komunitě.

Teorie velkého třesku se na Prima COOL producíruje každé všední odpoledne od tří a večer od devíti.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný