8. září 2016 16:45

ŠÍLENÁ TEORIE: Odehrávají se Simpsonovi v Austrálii?! Tady máte důkaz!

Nová teorie dává překvapivý smysl!

Po dlouhé roky se diváci i starostové přeli, kde že leží ten skutečný simpsonovský Springfield. I když se v posledních letech Matt Groening nechal slyšet, že jeho předloha leží kousek od Portlandu, debaty nad skutečnou polohou města neustávají! Nejnovějším důkazem je i teze vycházející z mapy hvězdné oblohy nad animovaným Springfieldem – podle té se totiž Simpsonovi celou dobu odehrávali v Austrálii!

Každý divák Simpsonů dobře ví, že protinožce nemá žlutá rodinka příliš v oblibě – epizoda Bart vs. Austrálie ostatně patří mezi kultovní perly seriálu! Jenže co když je všecko jinak? Nejnovější teorie se objevila v lednu 2015 poté, co Simpsonovi v rámci 26. řady odvysílali díl The Musk Who Fell to Earth.

V tom vystupuje slavný byznysmen Elon Musk, jenž v rámci jedné scény stráví významný kus času koukáním ven z okna ze Simpsonovic obýváku (viz níže). A nebyl by to internet, aby někoho nenapadlo vzít zobrazené konstelace hvězd spolu s lunárním srpkem a neprojet to vědou!

Tím někým byl astronom Phil Plait, jenž se zaměřil zejména nalevo na nápadně „nahnutý“ Měsíc. Zatímco hvězdy jsou v obrázku prý náhodné, Měsíc sám odhaluje, že Springfield se rozkládá na jižní polokouli.

Na té severní je totiž dorůstající srpek Měsíce vždy „nakloněn“ do pravé strany, doplňujíc známý plný tvar „dorůstáním“. Poté, po úplňku, naopak „couvá“ – má tak nejprve tvar písmene D a poté C.

Vtip je v tom, že na jižní polokouli je Měsíc „vzhůru nohama“, couvající Měsíc má tak tvar D a opačně. Dorůstající Měsíc má rovněž opačný náklon než na severu – stejně jako ve scéně s kresleným Muskem!

„V ten moment jsem si uvědomil, že nám Simpsonovi posledních 22 let lhali!“ sdělil padesátiletý Plait dramaticky v internetovém komentáři, ignorujíc, že seriál je starý 27 let (v čase psaní jeho analýzy jen 26).

Abychom byli fér, Simpsonovi samozřejmě nedisponují australským přízvukem, Plait si tak dost možná (doufáme) jenom dělá sofistikovanou srandu z nevinné animátorské chybky. Jeho zjištění však bude rozhodně sedět fanouškům, kteří se věnují tzv. Tesseract Theory, podle níž je Springfield něco jako ostrov ze Ztracených a libovolně se přesunuje časem i prostorem, udržujíc tak svou mladickou svěžest a území o velikosti diktované aktuální zápletkou. Vše do sebe konečně nápadně zapadá!

Simpsonovi se vám na Prima COOL nabízejí každý všední podvečer!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný