Simpsonovi v Číně narazili! Populární žluté postavičky se budou muset přebarvit! (APRÍL)

Zatímco nejslavnější animovaná rodinka přichází na Primu se svou osmadvacátou sezónou, což je dost velký důvod k tomu, aby člověk tvůrcům zatleskal, na druhé straně světa mají Simpsonovi problémy.
Budou muset Simpsonovi změnit barvu?
Budou muset Simpsonovi změnit barvu?
FOX

Homer, Marge, Bart, Lisa a Maggie měli letos vzít útokem čínské televizní diváky a představit tenhle animovaný fenomén miliardě dalších potenciálních fanoušků. Teď se ale situace komplikuje a Matt Groening a ostatní tvůrci dokonce musí odrážet útoky obviňující je z rasismu. V čem tkví problém? V barvě animovaných hrdinů.

Simpsonovým se ne nadarmo přezdívá nejžlutější rodinka na světě, ovšem to, co americký a evropský divák neřeší, si v Číně berou osobně. Ačkoliv měly první díly odvysílané začátkem března u publika solidní velký úspěch, většinu diváků pohoršilo to, že hrdinové Simpsonových mají žlutou barvu a Číňané to berou jako rasistický útok na jejich národ a na Asii obecně.

Simpsonovi

5 nejlepších dílů Simpsonových, které si zaslouží pokračování

V Pekingu se konal protestní pochod, při kterém byla rituálně uříznuta hlava desetimetrové sochy Homera a tisíce fanoušků animovaných seriálů vyhrožují, že pokud se Simposonovi „neodžlutí“, nejen že na ně přestanou koukat, ale může dojít k dalším protestům. Televize se zatím rozhodla odvysílat další epizody černobíle, co se bude dít dál, není jisté. Přebarvit žluté hrdiny do nějaké politicky korektnější barvy by totiž mohlo studio vyjít na velké peníze. A je otázka, jestli se to kvůli nevypočitatelnému asijskému trhu vyplatí.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama