Čtyři zajímavosti snímku Simpsonovi ve filmu

Tuhle neděli jste mohli zkouknout na obrazovkách COOLu Simpsonovi ve filmu a znovu tak zažít trampoty maloměsta Springfieldu v celovečerní stopáži.
Simpsonovi ve filmu letí...
Simpsonovi ve filmu letí...
FTV Prima

Žlutá rodina populární po celém světě (kromě Japonska, kde prý čtyři prsty připomínají lidem mafii Yakuzu) si tu na 83 minutách projde peklem na Zemi v podobě ekologické krize, kterou se americký prezident Arnold Schwarzenegger rozhodne řešit radikálním řezem...

To však nejspíše víte – Simpsonovi ve filmu vznikli už před šesti lety a od té doby by se počet lidí, kteří jej ještě neviděli, dal spočítat na prstech jedné ruky Homera Simpsona.

Připravili jsme proto čtveřici pikantností, které jste možná doposud neznali!

4) Film měl superdlouhý vývoj

První nápad na celovečerní filmové dobrodružství Simpsonů přišel už v průběhu 90. let během největší slávy téhle poťouchlé rodiny. Tvůrce seriálu Matt Groening si od něj především sliboval možnost vytvořit zápletku, která by byla v porovnání se seriálovou stopáží mnohem komplexnější, trvalo mu však patnáct let, než producenty přemluvil. Ti se především báli, že by film negativně ovlivnil seriál samotný...

V jednom okamžiku se zdálo, že filmaři do filmu předělají epizodu 4. řady Vzhůru na prázdniny (Kamp Krusty), tato vize však nakonec neuspěla. Taktéž měla vzniknout celovečerní simpsonovská parodie disneyovky Fantasie, a dokonce se i Phil Hartman, komik a dabér Troye McClura, snažil prosadit HRANÝ film o Troyi McClurovi!

Simpsonovi ve filmu - upoutávka 30s

3) Celkem vzniklo 158 verzí scénáře

První skutečný scénář byl sepsán již v roce 2003. Během 158 verzí scénáře kolovaly (h)různé nápady, minimálně jeden z nich se namísto filmu stal běžnou seriálovou epizodou (Ohňostroj oddanosti, anglicky Bonfire of the Manatees). Jindy měli Simpsonovi okopírovat film Truman Show a tedy zjistit, že jsou sami postavami fiktivního seriálu.

Simpsonovi ve filmu - upoutávka 15s

2) Film je inspirován realitou

Postupem vymýšlení děje došlo na řadu velkých změn – v jeden okamžik se dokonce zdálo, že Simpsonovi ve filmu budou muzikálem a nikoliv "tradičním" filmem, od nápadu se však postupně upustilo. Vše nakonec rozetnul Groening sám, když se dočetl o jistém americkém městě, které se potýkalo s přemírou prasečích výkalů...

Paradoxem celého sáhodlouhého psaní scénáře snímku je, že právě příběh je ve finále asi nejkritizovanější element filmu – tvrdí se totiž, že Simpsonovi ve filmu jsou spíše tři klasické epizody nalepené za sebe než skutečnou filmovou story. Ale nechť, tady se jede hlavně na gagy!

Simpsonovi ve filmu - upoutávka 15s spidervepř

1) Světová premiéra proběhla v České republice

Poněkud překvapivá je i skutečnost, že první veřejné promítání proběhlo u nás v české kotlině. A dokonce nešlo o Prahu – Simpsonovi ve filmu byli totiž uvedeni v rámci Letní filmové školy v Uherském Hradišti.

Zde byl snímek promítnut přesně minutu po půlnoci 26. července 2007, zatímco americká premiéra se konala až o den později. Česká předpremiéra sice proběhla pár dnů před tou v "oficiálním" Springfieldu v USA, snímek na ní byl ale promítnut uzavřenému publiku.

(lol)

Simpsonovi před svým domem v Springfieldu

Víte, kde leží Simpsonovic Springfield?

Simpsonovic rodinka na kole

Pět důvodů, proč Simpsonovi navždy změnili komedii

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Simpsonovi začali před 25 lety (historie seriálu)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama