Potřebujete chvíli klidu? Tahle věc kolem vás vyčaruje bublinu naprostého ticha! Jak je to možné?

Chcete se cítit jako Harry Potter? Tohle je způsob!
Muzo - blokátor zvuků
Muzo - blokátor zvuků
Muzo/Warner Bros.
Reklama

Pokud jste si při sledování filmů o Harrym Potterovi představovali, jaké by to asi bylo, kdybyste měli vlastní hůlku a mohli kouzlit, můžete přestat snít. Věda nás dovedla v podstatě na hranici magie a na crowdfundingovém protálu Kickstarter se objevila možnost podpořit vývoj zařízení, které kolem vás ztlumí všechny zvuky.

Zařízení se jmenuje Muzo a funguje na principu negace vibrací objektů kolem vás. Tím znemožňuje zvuku, aby se šířil dál a vytváří kolem přístroje prostor, v němž je velmi snížená akustika. Samozřejmě nelze hovořit o tom, že nebude uvnitř „bubliny“ slyšet vůbec nic, Muzo ale nabízí i tzv. tajný režim, ve kterém jsou vibrace potlačovány maximálně a ven by nemělo proniknout nic, než nezřetelné mumlání.

Prodej Muza ještě nezačal – kampaň na zmiňovaném Kickstarteru sice skončila už před rokem, k dostání ale bude až letos v červenci. Důvod brzkého uvedení a následné velké pauze, v níž byl projekt dokončován, je zkrátka fakt, že musel být lidem představen kvůli crowdfundingu dříve, už nyní je ale po zařízení velká poptávka. Cena? Vcelku obstojných 4000 Kč.

Reklama
Reklama