Potřebujete chvíli klidu? Tahle věc kolem vás vyčaruje bublinu naprostého ticha! Jak je to možné?

Chcete se cítit jako Harry Potter? Tohle je způsob!
Muzo - blokátor zvuků
Muzo - blokátor zvuků
Muzo/Warner Bros.

Pokud jste si při sledování filmů o Harrym Potterovi představovali, jaké by to asi bylo, kdybyste měli vlastní hůlku a mohli kouzlit, můžete přestat snít. Věda nás dovedla v podstatě na hranici magie a na crowdfundingovém protálu Kickstarter se objevila možnost podpořit vývoj zařízení, které kolem vás ztlumí všechny zvuky.

Zařízení se jmenuje Muzo a funguje na principu negace vibrací objektů kolem vás. Tím znemožňuje zvuku, aby se šířil dál a vytváří kolem přístroje prostor, v němž je velmi snížená akustika. Samozřejmě nelze hovořit o tom, že nebude uvnitř „bubliny“ slyšet vůbec nic, Muzo ale nabízí i tzv. tajný režim, ve kterém jsou vibrace potlačovány maximálně a ven by nemělo proniknout nic, než nezřetelné mumlání.

Prodej Muza ještě nezačal – kampaň na zmiňovaném Kickstarteru sice skončila už před rokem, k dostání ale bude až letos v červenci. Důvod brzkého uvedení a následné velké pauze, v níž byl projekt dokončován, je zkrátka fakt, že musel být lidem představen kvůli crowdfundingu dříve, už nyní je ale po zařízení velká poptávka. Cena? Vcelku obstojných 4000 Kč.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama