VYMAČKEJ si telefon! Nová vlajková loď od HTC má revoluční ovládání i brutální výbavu

Budeme nakonec mačkat telefony ze všech stran?
Nové HTC U11 jde ovládat také pomocí mačkání celého telefonu
Nové HTC U11 jde ovládat také pomocí mačkání celého telefonu
Reklama

HTC představilo svou novou vlajkovou loď U11. Má 5,5 palcový displej s qHD rozlišením, nejvýkonnější procesor současnosti Snapdragon 835, 4GB RAM nebo nový vrstvený zaoblený design kombinující sklo a kov. To nejpodstatnější se však schovává v jeho bocích.

Když totiž telefon na bocích silou zmáčknete - a to buď krátce nebo dlouze - různě zareaguje. Podle toho, jak si ho nastavíte, tak můžete třeba dlouhým zmáčknutím spustit foťák a krátkým pořídit fotku. Můžete taky spustit svítilnu telefonu, nahrávání zvuku, jakoukoli aplikaci nebo třeba aktivovat Google Assistenta.

Nové HTC taky slibuje špičkový fotoaparát, který má být ještě lepší než v telefonech Google Pixel považovaných za absolutní špičku v mobilní fotografii. Nabídne 12Mpx, světelnost f1.7 nebo optickou i elektronickou stabilizaci. Přidá navíc i technologii Acoustic Focus.

Chybět však bude 3,5mm audio jack. Jeho absenci HTC vykoupí kvalitními přibalenými sluchátky s potlačením hluku HTC U Sonic fungujících přes USB-C konektor. Klasická jacková sluchátka půjde připojit skrze přiloženou redukci.

Co myslíte, chytne se nový způsob mačkání telefonu?

Reklama
Reklama