Rozhovor s Rajeshem z Teorie velkého třesku

Teorie velkého třesku je rozhodně cooltovní seriál, který od tohoto týdne opět dáváme! Přečtěte si COOLtivovaný rozhovor s představitelem Rajeshe Kunalem Nayyarem a dozvíte se třeba, jestli má ve skutečnosti rád fyziku, nebo ji nesnáší :).
Rajesh - Kunal Nayyar - Teorie velkého třesku

Kunala Nayyara (30) jsme zastihli ve chvíli, kdy byl propagovat seriál Teorie velkého třesku v Londýně. Podobná turné ho prý fakt baví a celkově by se přetrhl, aby udělal cokoli pro seriál, který ho proslavil. Originální rozhovor určený speciálně pro TV Prima COOL připravila Silvie Šustrová

 

Předpokládám, že tě baví i natáčení. Užijete si při něm nějakou legraci, nebo na ni není čas?
Je to samozřejmě nářez. Dost tvrdě dřeme, ale legrace si užijeme taky spoustu. Každý díl tři dny zkoušíme a čtvrtý den se točí scény bez živého publika, které by s ním natočit nešly - jsou moc dlouhé nebo náročné a jedou se třeba pětkrát. Pátý den točíme všechno ostatní před lidmi. To je největší zábava, nejlepší pocit na světě. Hned víš, jak diváci reagujou. Občas nacvičíš na zkouškách nějaký vtip a on před publikem nefunguje, lidi se nesmějou. Tak naběhnou scenáristé, vtip změní a najednou funguje. Živá reakce stovek lidí je prostě skvělá.


Když jde o vtipy, vymýšlíte si nějaké sami, nebo se striktně držíte scénáře?
Zkusit to můžeme, ale bylo by to mizerný. Naši scenáristi jsou výborní, naprostí profesionálové se spoustou zkušeností. Seriál je vtipný jen díky jejich scénářům. Sám bych nikdy nic vtipnějšího nevymyslel. Jsou to neskuteční géniové.


Co fanoušci?
Ty samozřejmě miluju. Bez nich by náš seriál vůbec nebyl. Za úspěch vděčíme jim. Stojí při nás a podporují nás. A myslím, že máme velké štěstí, protože naši fanoušci jsou jedni z nejlepších vůbec. Hodně zapálení, aktivní, jednoduše báječní.


Soudě podle tvého twitteru (http://twitter.com/kunalnayyar), jsi vůči fandům dost otevřený, komunikativní...

Snažím se. Nechci, aby si lidi mysleli, že jsem jiný než oni, jen proto, že jsem celebrita. Nebo proto, že hraju v seriálu. Pro mě je to prostě práce, kam chodím, makám a oni mě za to platí. Hrozně bych nechtěl, aby si někdo myslel, že mě nemůže oslovit, na něco se zeptat, pochválit seriál nebo prostě jenom pozdravit. Nechci mít kolem sebe žádnou takovou tu bublinu. Chci, aby lidi věděli, že jsem obyčejný člověk a jsem tady pro ně.

 

Teorii velkého třesku vysíláme od pondělí do čtvrtka ve 21:15.

Repríza druhý den v 15:25 v angličtině s titulky.


Jaké jsou reakce od skutečných vědců a geeků? Jak se jim líbí seriál a to, jak je zpodobňujete?

Scenáristé a producenti dostávají hodně reakcí ze světa vědy. Prý je náš seriál přesný. Tak jsme rádi, že to tak je. Máme vědeckého poradce Davida Saltzberga, což je skutečný profesor fyziky. Má na starost všechny ty tabule s rovnicemi a plakáty a nástěnky. Samozřejmě taky kontroluje scénáře, aby byly všechny odborné záležitosti správně. Takže vědecká komunita nás miluje, protože zobrazujeme věci tak, jak jsou. (Rozhovor s Davidem si můžete přečíst v angličtině zde: http://the-big-bang-theory.com/saltzberg.interview/)

 

Bavila tě fyzika a podobné předměty, když jsi chodil do školy?
Ne, vůbec ne. Ne že bych přírodovědné předměty nesnášel, ale nebavily mě.


Ale stejně, co by sis vybral, kdybys mohl být buď hercem, nebo geniálním vědcem s tunou Nobelových cen?
Herectví. Ale myslím, že to je věc osobních preferencí. Díky seriálu jsem potkal spoustu géniů na vědu, kteří by taky nikdy neměnili.


Stalo se ti třeba někdy, že by s tebou některý fanoušek chtěl probrat nějakou teorii, protože předpokládal, že fyzice rozumíš?
To se mi ještě nestalo. Spíš se setkávám s různými vtípky. Třeba se mě fanynka zeptá: „Jé, ale vždyť já jsem holka, ty se mnou můžeš mluvit?" To se mi děje pořád, ale přijde mi to vtipný. Lidi stále trochu překvapuje, že nejsem plachý a rád se bavím. Do postavy vždycky vnášíš něco ze sebe. Pár podobností mezi mnou a Rajem by se našlo, ale celkově se myslím nikdo z herců z Teorie velkého třesku své postavě moc nepodobá. Především nikdo z nás není génius a všichni se celkem bez problémů pohybujeme v normálním světě.


Je pro tebe náročné předstírat, že neumíš tak dobře anglicky?
On Raj mluví anglicky celkem dobře, jen má těžký přízvuk. A není to až tak těžké, protože já takhle mluvil před deseti lety, když jsem přišel do Ameriky.
Ty nakonec stejně většinou spíš mlčíš. Není těžké hrát tolik scén, kdy nemůžeš mluvit?
Nepřijde mi to těžký, je to prostě součást toho, co dělám. Jim Parsons (Sheldon) to má těžký. Ale je neuvěřitelně talentovaný, skvělý a tvrdě dře. Moje role mi tak těžká nepřijde.

 

Němý, nebo opilý


A baví tě víc hrát němého Raje, nebo opilého?
Oba si užívám. Ale němého hraju fakt často, takže o to víc mě baví hrát opilého, když se v Rajovi probudí zvíře. Ačkoli - ve druhé a třetí sezoně vymysleli scenáristi spoustu situací, kdy jsem nemusel být ani němý, ani opilý. Strávil jsem hodně času o samotě jen se Sheldonem, Leonardem nebo Wolowitzem. Prostě tam nebyla Penny a Raj mohl být sám sebou. Což je největší zábava.


Co říkáš na oblečení, které Rajesh nosí? Při každé epizodě si říkám, co proboha zase budou mít Koothrappali a Wolowitz na sobě.
Mary Quigleyová, jedna z producentek seriálu, která má zároveň na starost kostýmy, každou postavu důkladně zkoumala. A třeba Rajeshův šatník, to jsou samé vrstvy. Vezme si svetr, bundu i košili. Vždycky je nabalený, protože se snaží se před lidmi schovat za oblečení. Řeší tak svou plachost.

 

Dokážeš si představit, že by ses ty osobně kamarádil s někým, jako jsou Wolowitz nebo Sheldon?
Ty postavy se zakládají na skutečných osobách, takoví lidé opravdu existují a já se dokážu kamarádit snad s kýmkoli, takže by to určitě šlo. Líbilo by se mi to, oni jsou totiž takoví přímí, nelžou, nepodvádějí, nekradou, nejsou zlí, agresivní. Jsou nevinní, milí a laskaví.

 

Poslední otázka - co nebo kdo je podle tebe cool?
Johnny Depp. Nebo... Fakt cool mi přijde, když potkáš někoho opravdu slavnýho a on je hrozně milej. Když je někdo fakt příjemnej, skromnej a laskavej, a přitom by na tebe mohl dělat ramena.To mi přijde na lidech nejvíc cool. A Johnny Depp takovej určitě je :).

 

Koho z Teorie velkého třesku máte nejradši?

Napište nám to do diskuse :)

Anketa

Je vám Kunal Nayyar sympatický?

hlasovat
hlasovat

Anketa

Je vám Kunal Nayyar sympatický?

hlasovat
hlasovat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama