Teorie velkého třesku - seznamte se!

Teorii velkého třesku sledujte od pondělí do čtvrtka ve 21:20 na Prima COOL. Pokud nevíte, o co v tomhle sitcomu jde a kdo je kdo, zjistíte to právě tady.
Hlavní hrdinové Teorie velkého třesku
Hlavní hrdinové Teorie velkého třesku
archiv Prima COOL

O seriálu:
Leonard a Sheldon jsou dva brilantní fyzici – kouzelníci v laboratoři, ale společensky nemožní mimo ni. Naštěstí mají po ruce krásnou a svobodomyslnou sousedku Penny, která se je snaží naučit pár věcí o reálném životě. Leonard se věčně snaží hledat lásku, zato Sheldon je naprosto spokojený s videochatováním se svou platonickou partnerkou Amy Sarah Fowlerovou. Nebo s hraním startrekových 3D šachů se stále se rozšiřujícím okruhem známých, a to včetně kolegů vědců Koothrappaliho a Wolowitze a roztomilé mikrobioložky Bernadette, Wolowitzovy novomanželky.

Teorie velkého třesku - Teorie chaosu 30s

Osoby a obsazení:
Leonard Hofstadter
Leonard je experimentální fyzik s IQ 173, který získal doktorát už ve 24 letech. Bydlí s kolegou Sheldonem Cooperem a v jejich partě se snaží být ten nejnormálnější.
Johny Galecki
Narodil se v belgickém Bree americkým rodičům, protože jeho otec pracoval na základně vojenského letectva. Vyrůstal v Illinois. Nejslavnější z jeho prvních rolí byl David Healy v seriálu Roseanne, kde hrál přítele Sarah Gilbertové. Ta s ním hraje i v Teorii velkého třesku, konkrétně roli Leslie Winklové. V roce 1997 byl obsazen do krváku Tajemství loňského léta, kde hrál žárlivce, který nemůže spustit oči z Jennifer Love Hewittové. Vedlejší role  získal například ve filmech Mistr Bean, Vanilkové nebe a také v seriálu Jmenuju se Earl.

Sheldon Cooper

Sheldon pochází z východního Texasu. Byl geniální dítě, vysokou začal studovat už v 11 letech, hned po dokončení páté třídy. Má dva doktoráty a IQ 187. Miluje sci-fi seriály, hlavně Star Trek a pana Spocka. Je chronicky posedlý pořádkem a pravidly, nerozumí ironii, sarkasmu a humoru a trpí naprostým nedostatkem skromnosti. Tyto jeho vlastnosti jsou hlavním zdrojem vtipných situací, do nichž se jeho postava dostává. Blázen prý jistě není, matka ho nechala otestovat.
Jim Parsons
Seriál vděčí velkou měrou za úspěch právě jeho hereckému talentu. Za roli Sheldona byl několikrát nominován na Emmy a získal cenu televizních kritiků. Narodil se v Houstonu v Texasu a je mu už 37 let. Rád hraje na piano a sleduje sport, hlavně tenis, basketbal, baseball a americký fotbal.

Penny
Atraktivní blondýnka, která bydlí na stejném patře jako povedená dvojka mladých vědců. S Leonardem se během seriálu sblížila natolik, že vytvořily zajímavý pár. Ráda by se prosadila v showbusinessu, chodí na konkurzy, ale není příliš úspěšná. Aby se uživila, pracuje jako servírka. Na rozdíl od ostatních protagonistů se nevyzná ve vědě a sci-fi, má ovšem mnohem větší zkušenosti se vztahy v normální lidské společnosti.
Kaley Cuocová
Známe ji třeba jako Billie Jenkinsovou z posledních dvou sérií seriálu Čarodějky. Narodila se v Kalifornii a už od šesti hrála a dělala modelku. Ráda jezdí na koni, umí kickbox a hraje na bubny. Také je dobrá ve stolním tenise, hraje ho už od tří let, a dokonce se několikrát umístila v amatérské lize.
 
Howard Wolowitz
Howard Wolowitz pracuje jako letecký inženýr. Bydlí s matkou a považuje se za svůdníka. Na rozdíl od kamarádů nemá doktorát, tvrdí ale, že mu inženýrský titul stačí. Některé jeho projekty se totiž dostaly až na oběžnou dráhu, například vesmírný záchod. Fanoušci seriálu ale ví, jak „perfektně“ tato toaleta funguje.
Simon Helberg
V dětství ho inspiroval film Karate Kid a už v deseti získal černý pásek. Pochází z židovské rodiny a jeho otec se také věnuje hereckému povolání.


Rajesh Koothrappali
Rajesh pochází z Nového Dillí v Indii a pracuje jako astrofyzik na stejné univerzitě jako ostatní kluci. Před ženami se strašně stydí a nedokáže na ně vůbec promluvit, pokud si nepomůže alkoholem. Má u nich ale kupodivu mnohem větší úspěch než jeho sebevědomý kamarád Wolowitz.
Kunal Nayyar
Je herec indického původu, narozený v Londýně. Vystudoval St. Columbia School v Novém Dillí v Indii, v americkém Portlandu pak dokončil univerzitu. Zatím dostal jen několik hereckých příležitostí, vidět jsme ho mohli například v Námořní vyšetřovací službě nebo ve filmu S.C.I.E.N.C.E.

Teorie velkého třesku - partička sleduje v TV Howarda letícího do vesmíru

Znáte dabéry Teorie velkého třesku? Přesvědčte se!

Zajímavosti:

  • Od ostatních sitcomů se odlišuje tím, že se nebojí používat vědecké reference a technobláboly. David Saltzberg, profesor fyziky a astronomie na Kalifornské univerzitě, kontroluje scénáře a výpočty a dohlíží na přesnost informací.
  • Pilotní epizoda byla natočená dvakrát. V původní verzi byly ze současného obsazení jen dvě osoby, Leonard a Sheldon, zbytek se lišil. Studiu se výsledek nelíbil, ale nápad je tak zaujal, že dali tvůrcům druhou šanci.
  • Původní název seriálu byl Lenny, Penny and Kenny.
  • Hlavní hrdinové se jmenují podle herce, režiséra a producenta Sheldona Leonarda.
  • Howard je alergický na arašídy a Sheldon na včelí píchnutí.
  • Úvodní písničku napsala a nazpívala kanadská kapela Barenaked Ladies, která je ovšem složena ze samých mužů.
  • Leonardovo příjmení Hofstadter je inspirováno dvěma slavnými vědci. Robertem Hofstadterem, držitelem Nobelovy ceny za fyziku v roce 1961, a jeho synem Douglasem Hofstadterem, který zkoumal lidské vědomí a inteligenci a za svou knihu Gödel, Escher, Bach: an Eternal Golden Braid získal v roce 1980 Pulitzerovu cenu.

Rychlé info:
Země a rok výroby: USA 2007-2014, Warner Bros
Žánr: komediální
Série: I-VII.
Autor: Cuck Lorre, Bill Prady

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama