Pět největších pracháčů, kteří zbohatli pařením her

Vydělat si sto milionů podnikáním, to je sice nepředstavitelné, ale pochopitelné. Ale že se to dá získat i hraním na počítači, to už hlava nebere...
Freeze s dámským doprovodem

Že se v progamingu točí nemalé částky, asi není třeba zmiňovat. Ti nejlepší hráči si vydělávají miliony a díky hraní her se mají více než dobře. V moderním měřítku elektronického sportu jsme pro vás sestavili žebříček pěti největších boháčů. Jako bonus se na konci článku dozvíte, jak jsou na tom Češi a kdo z nich nejvíce vydělal. Jenom upozorňujeme, že žebříček je postaven na základě výher z turnajů. Platy a jiné příjmy nejsou zahrnuty.

1. Team NewBee – $5 000 000, Dota 2

Pokud jste s námi sledovali nedávný The International 4, určitě vám nemohlo uniknout, že to byl nejvíce dotovaný turnaj všech dob a že si jejich vítěz odnesl rovných 20 milionů dolarů. To pochopitelně velkou měrou zasáhlo do žebříčku nejvíce vydělávajících hráčů, protože si každý ze členů NewBee odnesl po jednom milionu. Fantastická výhra katapultovala Hao, Banana, SanShenga, xiao8 a Mu na první místo. Snad jim vyhrané prizemoney zůstanou, protože není žádným tajemstvím, že je čínská scéna poněkud zvláštní a často peníze končí v jiných rukách.

Team NewBeeTeam NewBee

 

2. Dendi, XBOCT, Puppey – $560 000, Dota 2

Na společné druhé místo jsme dali dohromady trio z dalšího dotařského týmu Natus Vincere. Jejich výdělky jsou totiž prakticky totožné (rozdíl pouze v několika tisících). Trojice slavných hráčů z Ukrajiny a Estonska vyhrála nejvíc peněz ze dvou ročníků The International, konkrétně z minulého a letošního roku. V kapse mají samozřejmě příjmy i z jiných soutěží, avšak International je International..

DendiNejslavnější z tria – Dendi

 

3. Jaedong – $528 000, StarCraft: Brood War a StarCraft II

Není oblíbenějšího StarCraft hráče na světě, větší ikony této hry a neskutečného špílmachra. Jaedong aktivně hraje od roku 2007, kdy už si ve svých 17 letech dokázal vybojovat přes 60 tisíc dolarů. Každým dalším rokem si pak tento borec z Jižní Koreje na svůj účet připisoval další a další částky, až přesáhl hranici půl milionu dolarů a rozhodně s ní ještě nekončí. Určitě se mu ale více dařilo v Brood Waru, v němž si vydělal přes 70 % z celkové sumy.

JaedongJaedong si dokonce vysloužil přezdívku “The Tyrant”

 

4. MC – $473 000, StarCraft II

Další Jihokorejec se pohybuje na čtvrtém místě díky svým velkým úspěchům ve StarCraftu II. V této hře je mimochodem nejvíce vydělávajícím hráčem všech dob a jen tak už ho někdo nedožene. Své bohatství si získal dohromady z 83 turnajů během pěti let. Nejvíce si vydělal v roce 2011, kdy se stal vítězem vysoce prestižní korejské ligy GSL Code S.

MC

MC se může považovat za nejúspěšnějího hráče StarCraftu II

 

5. Flash, StarCraft: Brood War a StarCraft II

TOP5 žebříček uzavírá “k velkému překvapení” další hráč z Jižní Koreje, a to legendární Flash. Ten je na tom podobně jako již uvedený Jaedong, další ikona StarCraftu a obrovská celebrita. Avšak právě v porovnání s borcem na třetím místě by se dalo říct, že jej v několika ohledech převyšuje. Rozhodně získal více úspěchů a slávy ze stařičkého Brood Waru, a také už ve svých 15 posbíral ze šesti turnajů zhruba 74 000 dolarů, což bylo poměrně slušné kapesné. 

 

Češi a jejich výhry

Naši hráči obecně nemají ve světové konkurenci prakticky žádné zastoupení. Dle portálu EsportsEarnings.com je na tom nejlépe všem známý League of Legends hráč týmu Ninjas in Pyjamas Aleš “Freeze” Kněžínek se 14 000 dolary. Hned za ním je umístěn nejúspěšnější domácí Quake hráč Kryštof “krysa” Černý (cca $5000) a na třetím místě pak WarCraft III legenda Michael “Giacomo” Hladík (cca $4000). Uvedené částky jsou však ovlivněny faktem, že domácí turnaje nejsou tak dobře evidovány, jako ty mezinárodní, nicméně pro žebříček jako takový to nemá prakticky žádný vliv.

Freeze s dámským doprovodem Foto: eSuba

Čech, který vydělal nejvíc – Freeze

Anketa

Chtěli byste se živit hraním na počítači?

 

 

Autor: Tomáš Pospíchal

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama