Sedm filmů, které musíte v roce 2014 vidět!

Dopřejte si důvod vstávat další rok z postele. Natěšit se můžete sedmerem nejslibnějších sci-fi trháků příštího roku.
Godzilla (2014)
Godzilla (2014)
newsmedia247.com

Ani další rok nebude místem sci-fi prázdnoty – zmínit bychom mohli tunu dalších filmů, jež se budou prát o naši přízeň jde třebas o Tomorrowland přes Birdmana a remake RoboCopa až po remake Šíleného Maxe.

Jenom některé filmy však obsahují tolik sloučenin, aby se probojovaly do ligy výjimečných. Vybrali jsme pro vás sedm z nich!

7) Edge of Tommorow

Tom Cruise v roce 2013 natočil jeden slušný sci-fi flák jménem Oblivion (Nevědomí), a hned v dalším roce se tato nenáviděná filmová ikona vrátí s dalším potenciálně slušným dílkem – válečným sci-fi Edge of Tommorow.

Ten působí jako mix Hvězdné pěchoty a Na Hromnice o den více – Země je zde pod návalem mimozemské invaze, kterou zastavuje armáda elitních vojáků v energozbrojích. Jenže Tom je výjimečný: je totiž chycen v časové smyčce a postupně se stává lepším a lepším vojákem, až má šanci na to spasit svět...

Edge of Tomorrow - Official Trailer 1

6) Transcendence

Je libo něco menšího? To vám obstará kameraman filmu Memento Wally Pfister, který se proslavil spoluprací s Christopherem Nolanem (Batmaní trilogie, Memento).

V jeho nízkorozpočtové Transcendence dojde na souboj vědecké organizace, která je na prahu tvorby skutečné umělé inteligence, s teroristickou skupinou, která se je snaží zastavit v obavě, že by to znamenalo konec lidstva. V hlavních rolích se představí Rebecca Hall (Iron Man 3) i Johnny Depp (netřeba představovat).

Transcendence
Transcendence
cdn-static.denofgeek.com

5) X-Men: Days Of Future Past

A další rok se vrátí i jedna staronová série – X-Meni, dílko, které de facto vytvořilo dnešní éru komiksových filmů.

Finální díl série v sobě zkombinuje starou dobu, v níž si zahrál Patrick "Kapitán Picard" Steward, s mladší dobou X-Men: První třída. V zápletce otočené kolem cestování časem se bude hrát o snahu zastavit temnou budoucnost světa mutantů.

X-Men: Days of Future Past - official trailer

4) Guardians Of The Galaxy

Druhý díl Avengers je sice naplánován až na rok 2015, to však neznamená, že se příští rok s Marvelovkami neuvidíme. Naopak, chystaní "Strážci galaxie" totiž působí jako ještě více sci-fi variace na Avengers!

Premisa je totiž postavená na skupině mimozemských superhrdinů, mezi něž patří i chodící strom nebo ufoní mýval s raketometem, kteří se snaží zastavit jednu z velkých hrozeb marvelovského vesmíru. Těšit se tak můžeme na cosi jako Hvězdné války šmrncnuté notnou dávkou humoru a marvelovských prvků!

Guardians Of The Galaxy
Guardians Of The Galaxy
edgecastcdn.net

3) Interstellar

Christopher Nolan už jednou zazněl, krom svého kameramana se však v roce 2014 vrátí i on sám se svým novým projektem – velkolepou sci-fi Interstellar.

Není mnoho známo o její zápletce. Ví se jen, že bude popisovat lidskou výpravu do vesmíru skrze tajemnou trhlinu, přičemž cílem bude najít nový a zdravý svět ve snaze spasit umírající Zemi. Venku je však již jeden emotivní trailer působící trochu jako znělka Star Treku, doufejme tedy, že nakonec nepůjde o zklamání roku…

Interstellar Movie - Official Teaser

2) Kapitán Amerika: Winter Soldier

A nemine nás ani povinná druhá Marvelovka, totiž návrat Kapitána Ameriky. A pro milovníky akce zřejmě půjde o nemalý svátek!

Ať už je totiž váš vztah ke Kapitánovi Americe, hrdinovi oblékajícím se do vlajky, jakýkoliv, ve druhém filmu vás může zaujmout hustokruté řešení pozadí organizace S.H.I.E.L.D. Z trailerů se totiž zdá, že nejde až o takové sympaťáky. Kapitán Amerika: Winter Soldier tak dost možná ukáže to, co měl ukázat i Star Trek: Do temnoty – totiž temnější kontury sci-fi světa.

Captain America: The Winter Soldier - Official Trailer (2014)

1) Godzilla

Může se zdát, že další Godzilla je téma provařené na entou, avšak další amerikanizovanou verzi z roku 2014 má na starosti extrémně zručný režisér Gareth Edwards, který překvapil svým nízkonákladovým filmem Monsters/Zakázaná zóna.
Ten sice nesedl úplně každému, ukázal však, že Edwards umí vykouzlit atmosféru z naprostého minima prostředků. A trailery na Godzillu tomu zatím odpovídají – ostatně posuďte sami, a těšte se s námi...

Godzilla - Official Teaser Trailer

(lol)

Pacific Rim

Pět nej filmových scifáren roku 2013

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama