SIGNAL festival tento víkend rozsvítí Prahu!

Na podzim letošního roku se Praha představí tak, jak ji nikdo nezná. Od 17. do 20. října se zde bude konat festival světla SIGNAL, který obyvatelům i návštěvníkům metropole nabídne velkolepé zážitky. Co můžete čekat? Koukněte na videopozvánku!
Instalace ABIES Electronicus od 1024 architecture
Instalace ABIES Electronicus od 1024 architecture
Benoit Laurent

Centrum Prahy ožije na čtyři říjnové večery světelnými instalacemi v ulicích a video mappingy na architektonických památkách.

Signal představí to nejlepší ze světové i domácí umělecké scény moderního audiovizuálního umění.

Diváky čekají 4 video mappingové projekce, více než 25 světelných uměleckých děl a bohatý doprovodný program. 

Že nevíte, co je video mapping? Zkuste si vzpomenout na úžasnou projekci na orloj, která ohromila tisíce lidí. Nebo na naše upoutávky ve vysílání z účasti Prima COOL na videomappingové soutěži v Olomouci minulý rok.

Signal Festival Prague - videopozvánka

Na co se můžeš v Praze těšit?
Romain Tardy z uskupení Antivj visual label se zapíše do paměti města díky video mappingu na divadlo Hybernia. 1024 architekture z Francie rozsvítí svou instalací celé Staroměstské náměstí. Ruská Sila Sveta připravuje originální mapping na Tyršův dům. Interaktivní „Mrak“ kanadské dvojice se bude vznášet nad pláží u Hergetovy cihelny. The Macula, česká dvojice proslavená mappingem Staroměstského orloje, rozsvítí kostel Svaté Ludmily na náměstí Míru.

Videomapping - Praha Orloj - 600 Years

Festival znamená výzvu i pro řadu dalších českých významných uměleckých osobností. Z Petřínské rozhledny český umělec Krištof Kintera udělá na čtyři dny maják, Karlův most budou strážit dvě velké oči Milana Caise, Rony Plesl rozzáří skleněnou plastiku z uranového skla v kostele Svatého Martina ve zdi, František Skála představí na Kampě svůj dům stínů, ožije dvacet let starý původní projekt tvůrce letenského Metronomu Vratislava Karla Nováka, SPAM a Vladimir 518 vzdá poctu významnému českému malíři Zdeňku Sýkorovi v muzeu Kampa, přímo na budově Nové scény Národního divadla si budete moci zahrát staré dobré 8bitové hry v rámci instalace Adama Širokého, díky festivalu se doslova roztančí Tančící dům a podobných zážitků bude mnohem více!

Mapping soutěž

Festival nabídne také bohatý doprovodný program, kterému vévodí plavby za světlem po Vltavě. Parník Vyšehrad a Vltava, které se staly letos kulturní památkou, diváky provedou setmělou Prahou a postupně rozsvítí významné památky na potemnělém břehu řeky. Diváci se mohou účastnit řady workshopů zaměřených na práci se světlem, určených i pro rodiny s dětmi.

Mapping identy

Festival je zdarma!
Festival světla SIGNAL proběhne v Praze od 17. do 20. října 2013. Pro více informací o festivalovém dění, hlavním i doprovodném programu sledujte webové sránky www.signalfestival.com, Facebook festivalu http://www.facebook.com/SignalFestival či Twitter https://twitter.com/signalfestival.Signal - festival světla v Praze

Videomapping - identy 1

COOL videomapping - podívejte se na naše nové znělky!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama