Co je American Horror Story: Asylum?

Originálně mrazivý seriál vrací na televizní obrazovky napětí, hrůzu a děs ve velkém stylu. Těšte se na druhou sérii!
AHS: Asylum I
AHS: Asylum I
archiv Prima COOL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Od 2.2.2014 Každou neděli po 22. hodině.

Originální název: American Horror Story: Asylum
Země původu, rok, distributor: USA, 2012, Fox
Žánr:
drama, horor, mysteriózní
Série: 2.
Počet epizod: 11
Délka epizody: 60 min.
Premiéra: 2. 2. 2014 ve 22.25

 

Pokračování cenami ověnčené mini série se přesouvá ze strašidelného domu do prokleté psychiatrické léčebny. Místo nevěry se řeší (ne)příčetnost.

Na sofistikovanou hrůzu z prvních jedenácti epizod American Horror Story můžete s klidem zapomenout – tedy pokud si myslíte, že se vám to povede. Děj druhé série třinácti dílů se totiž přesouvá nejen na další místo, ale i do jiného časového období.

Místo strašidelného domu v současnosti se ocitáme mezi pochmurnými zdmi prokleté psychiatrické léčebny Briarcliff o celé půl století dříve. Někteří ze známých herců se přesto vrací. Tváře zůstávají stejné. Ale jejich role se hrozivě změnily.

Píše se rok 1964. Zřizovatelem psychiatrické léčebny Briarcliff pro zločince je církev. Pevnou ochrannou ruku nad místním řádem a pořádkem drží nesmlouvavá sestra Jude (Jessica Langeová). Ta má temnou, komplikovanou minulost, nitro blázince ale ukrývá ještě další, mnohem strašnější tajemství. Mezi jeho zdmi není nikdo v bezpečí – ani nacisté, sérioví vrazi, podivní mutanti, nebo dokonce záhadní mimozemšťané.

American Horror Story: Asylum

American Horror Story se vrací! Vítejte v blázinci

Zajímavosti

Mini série American Horror Story vrátila na televizní obrazovky napětí, hrůzu a děs ve velkém stylu. Kvůli jejímu třináctidílnému pokračování tvůrci úplně upustili od obvyklé snahy těžit z osvědčeného postupu a natahovat děj donekonečna. Raději úplně změnili děj, jeho hrdiny i místo, kde se odehrává. Aspoň zčásti stejné zůstalo jedině herecké obsazení. Herci jako Jessica Langeová, Evan Peters, Lily Rabeová a Zachary Quinto se v příběhu ale objevují v nových rolích.

Tvůrci a producenty American Horror Story jsou Ryan Murphy a Brad Falchuk, kteří jsou mimochodem kupodivu podepsaní i pod rozjuchaným muzikálovým seriálem Glee. Už od začátku vysílání American Horror Story dali jasně najevo, že případná pokračování budou mít jiný příběh. Tento model poprvé dozkoušený druhým pokračováním se jim vyloženě osvědčil. Minulý rok mělo v Americe premiéru třetí pokračování American Horror Story zaměřené na čarodějnice a na letošní podzim je naplánovaná zatím „tajná“ čtyřka.

American Horror Story II - upoutávka 30s

Osoby a obsazení

Sestra Judy „Jude“ Martinová (Jessica Langeová)
Přísná jeptiška s temnou, komplikovanou minulostí vede psychiatrickou léčebnu Briarcliff pevnou rukou. Dohlíží na místní pacienty i doktory, kteří se o ně starají. Na první pohled je přísná, ale má dobré srdce… a tajné sexuální fantazie.

Dr. Oliver Thredson (Zachary Quinto)
Psychiatr v léčebně Briarcliff prosazuje přístup k pacientům, se kterým sestra Jude nesouhlasí. Původně je povolán, aby určil Kitovu mentální způsobilost a rozhodl, jestli je možné ho soudit. Zastaralé metody léčby v Briarcliffu ho vyloženě děsí.

Monsignore Timothy Howard (Joseph Fiennes)
Nadřízený sestry Jude je zároveň objektem její tajné touhy. Monsignore Timothy a sestra Jude zakládali psychiatrickou léčebnu Briarcliff společně a monsignore je odhodlaný ponechat sestru po svém boku, pokud se mu podaří stát biskupem místní diecéze.

Lana Wintersová (Sarah Paulsonová)
Ambiciózní reportérka poprvé přichází do psychiatrické léčebny Briarcliff, aby pod záminkou článku o místní pekárně udělala rozhovor se sériovým vrahem, známým jako Krvavá tvář. Vztah s přítelkyní Wendy se snaží držet v tajnosti.

Kit Walker (Evan Peters)
Vězeň v psychiatrické léčebně Briarcliff je považovaný za sériového vraha známého pod přezdívkou Krvavá tvář. Je podezřelý z vraždy několika žen, včetně vlastní manželky. Jenže docela dobře taky může být nevinný...

Sestra Mary Eunice McKeeová (Lily Rabeová)
Mladá a naivní jeptiška pracuje v psychiatrické léčebně Briarcliff. Je oblíbenkyní sestry Jude, která věří, že naivita je znakem „čistoty“. Sestra Mary se snaží každému vyhovět, i když je to v prostředí blázince hodně těžké.

American Horror Story II - upoutávka 20s

Představitelé hlavních rolí

Jessica Langeová
Většina herců z American Horror Story postupně mizí, ale tato slavná herečka s polsko-finskými kořeny stále zůstává. Přestože má vedlejší roli, stala se hlavní hvězdou už tří sérií a chybět nebude ani ve čtyřce. Díky American Horror Story bývá prakticky každoročně nominovaná na Emmy a Zlatý glóbus. V roce 2012 nominaci na Emmy proměnila. Má také dva Oscary za komedii Tootsie a romantické drama Operace „Blue Sky“. Na další čtyři zlaté sošky byla nominována. Prorazila díky hlavní ženské roli v King Kongovi. Proslavily ji filmy Pošťák vždycky zvoní dvakrát, Mys hrůzy, Zlomené květiny nebo All That Jazz.

Zachary Quinto
Proslavil ho sériový zabiják se super schopnostmi Sylar v kultovním seriálu Hrdinové. V první sérii American Horror Story hrál gaye. Tuto orientaci potvrdil i v soukromém životě. Díky dvěma filmovým Star Trekům, ve kterých hraje Vulkánce pana Spocka, je hvězdou.

Joseph Fiennes
Má bohaté zkušenosti s divadelními rolemi a kvůli závazkům na prknech, která znamenají svět, musel odmítnout hlavní roli v Pianistovi od Romana Polanského. Před kamerou se přesto také proslavil díky oscarovému dobovému dramatu Zamilovaný Shakespear. V artušovském seriálu Camelot hrál mýtického čaroděje Merlina a ve sci-fi podívané Záblesk budoucnosti se objevil jako agent FBI. Jeho starším bratrem je slavný britský herec Ralph Fiennes.

Sarah Paulsonová
Vystudovala herectví a na televizní obrazovce debutovala už v roce 1990 díky seriálu Právo a pořádek. Dostala se i na stříbrné plátno, mimo jiné v romantické komedii s Melem Gibsonem nazvané Po čem ženy touží. Má dvě tetování a její sestra pracuje v castingu.

Evan Peters
Roli v American Horror Story dostal jako začínající herec. Nakonec se z něho stal veterán, který nechyběl v jediné zatím odvysílané epizodě. Tím samým se může pochlubit už jedině Jessica Langeová. Dříve se objevil v seriálech Invaze a One Tree Hill. Je nejmladším ze tří dětí, má staršího bratra a sestru. Pochází z Missouri.

Lily Rabeová
Jejím otcem je scénárista David Rabe. Matkou byla herečka Jill Clayburgh. Herecké zkušenosti sbírala nejen před kamerou, ale i na divadle. Po prvním a druhém pokračování American Horror Story se objevila také ve trojce.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tento článek najdete v těchto speciálech