Sony překvapila představením vlastního elektrického auta. Budou v něm i PlayStationy?

Slavný výrobce míří na silnice.
Sony Vision-S
Sony Vision-S
Sony

reklama

Sony překvapilo při své prezentaci na veletrhu CES 2020, když na pódium vjel jeho vlastní nový elektromobil. Jmenuje se Vision-S a má být ukázkou všeho, co japonský gigant dovede, od konstrukce samotného vozidla, přes jeho automatizované systémy, až po multimediální zábavu pro cestující.

Auto je vybaveno 33 různými senzory, vnějšími i vnitřními. Interiéru vévodí interaktivní obrazovky a každá sedačka nabídne osobní bublinu prostorového zvuku, protože reproduktory jsou zabudované i do sedaček.

Detaily o výkonu či dojezdu zatím nejsou známé, ale vozidlo je postavené na nové EV platformě, na které Sony spolupracovala se specialisty z firmy Magna a má umožnit i jiné konstrukční varianty, včetně SUV.

Krátká prezentace měla ukázat hlavně široké možnosti zábavy a kromě streamování filmů a hudby došlo i k naznačení, že bychom si mohli na cestách užít hraní pecek z konzole PlayStation.

Jaké má Sony s autem plány a zda se z konceptu promění v sériově vyráběný kus, zatím není známo. Každopádně vypadá příliš dotaženě, než aby šlo o pouhý experiment.

Co myslíte?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!