VIDEO: Vysmívaný Cybertruck je prodejní hit! Tesla už má na něj neuvěřitelné množství předobjednávek

To všechno s nulovou reklamou.
Tesla Cybetruck
Tesla Cybetruck
Tesla

reklama

Elon Musk, šéf značky Tesla, dokonale ovládá umění marketingu. Minulý týden představil nový model Cybertruck, jehož originálnímu designu se mezitím stihl vysmát celý internet. Jenže mnozí se nesmáli a předobjednávali. Bylo jich jen do konce týdne neuvěřitelných více než 200 tisíc. Jenom za nevratnou částku sto dolarů za předobjednávku tak Tesla získala 20 milionů dolarů. 

Sám Musk přitom připomněl, že Cybetruck už je hitem bez jakýchkoli nákladů na reklamu či placená doporučení. Cokoli se značkou Tesla už zkrátka automaticky láká pozornost veřejnosti i médií, obzvláště když nové "obrněné" vozidlo přišlo s tak nápadným vzhledem nebo kontroverzním momentem při prezentaci, kdy tvrzené sklo dveří nebylo tak odolné, jak si Muskův tým představoval... anebo šlo o připravený moment, jak mnozí spekulují.

Tesla nabízí Cybetruck ve třech variantách: s jedním elektromotorem, pohonem zadních kol a dojezdem 400 km za 39 900 dolarů (925 tisíc Kč); dvojitým motorem, pohonem všech kol a dojezdem 480 km za 49 900 dolarů (1,16 milionu Kč) a trojitým motorem, pohonem všech kol a dojezdem 800 km za 69 900 dolarů (1,62 milionu Kč). V první vlně objednávek byla dle Muska nejžádanější varianta dvoumotorová (42%), pak třímotorová (41%) a nejmenší byl zájem o jediný motor s pohonem pouze zadních kol (17%).

Zájemci si každopádně budou muset na svého obřího miláčka, který jako by vypadl ze cyberpunkové budoucnosti, ještě počkat. Dvoumotorové varianty se začnou vyrábět na konci roku 2021, třímotorové ještě o rok později. Přeobjednávkami se však daří Tesle vyvolávat větší zájem o svá vozidla a taky získávat rychlou hotovost.

Co říkáte na obrovský zájem o Cybetruck?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!