5 animovaných postaviček, které jsou ještě roztomilejší než Mimoni

Žlutí žvatlalové ovládli česká kina. My ale máme jiné favority!
Dočká se sólového filmu i ten hydrant?
Dočká se sólového filmu i ten hydrant?

reklama

Mimoni vtrhli do českých kin s třítýdenním náskokem oproti americké premiéře a podle prvních ohlasů už sbírají po Evropě slušný balík. Jsou žlutí, smrtonosní a náležitě roztomilí. Zkrátka na míru ušitý hit plný zapamatovatelných postaviček, nesrozumitelných hlášek a bizarních situací, které možná ne úplně doceníte, pokud je vám víc než sedm let. Není pochyb o tom, že Mimoni budou obrovský hit. A právě proto jsme vybrali pět našich oblíbených animovaných postaviček, které ve svých filmech jenom přihrávají a přitom by si zasloužily nějaký vlastní film. Mají potenciál, který ještě Hollywood neobjevil. Kéž by si tak producenti nechali poradit. Schválně se mrkněte, jestli v našem seznamu najdete svoje oblíbence. Nepochybujeme o tom, že tahle parta by v kinech zabodovala.

Scrat (Doba ledová)

Ještě roztomilejší animáci než ti z Mimoňů - Obrázek 3 Foto:

Slavná pravěká postavička s oříškovým fetišem je přímo ekvivalentem roztomilosti. Vydává jen pištivé zvuky, kulí oči na cokoliv, co připomíná symbol její obsese a má takovou smůlu, že jí musíte litovat i milovat zároveň. Byla ozdobou tří celovečeráků a dokonce to dotáhla na pár sólových kraťasů. Mnozí jí prorokovali samostatný film, ale nedopadlo to. Prý je na celovečerák moc jednoduchá. Po Mimoních by si to možná leckdo rozmyslel.

Král Julián (Madagaskar)

Ještě roztomilejší animáci než ti z Mimoňů - Obrázek 1 Foto:

Říká se, že v množství je síla. A zjevně je to pravda, protože proradných tučňáků je víc, a tak vyfoukli Juliánovi (a jeho všudypřítomnému pobočníkovi Mauriceovi) nejdřív šanci na seriál a později i celovečerák. Přitom opravdovou hvězdou a korunovaným králem Madagaskaru je přece právě a jen tenhle tančící a totálně tupý lemur! Loni se Julián dočkal alespoň drobné náplasti ve formě minisérie All Hail King Julien, ale na celovečerák pořád ještě čeká. Tak kde to vázne?!?

Edna (Úžasňákovi)

Ještě roztomilejší animáci než ti z Mimoňů - Obrázek 4 Foto:

Tahle superhrdinská rodinka se už brzy vrátí v režii Brada Birda a Edna určitě nebude chybět. O koho se vlastně jedná? No přece o fantastickou návrhářku kostýmů, která Úžasňákovi obléká od hlavy k patě. Ve své maličké roli dokázala Edna vždycky ukrást celou scénu pro sebe a jen tak mimochodem prohodila, že to kdysi zkoušela jako návrhářka těch nejdražších šatů v Evropě. To by byla sólovka, ze které by Ďábel nosí Pradu puknul závistí. Nechceme Pixaru radit, ale tady je rozhodně potenciál. Roztomilé stařenky frčí v každé dekádě.

Shifu (Kung-fu panda)

Ještě roztomilejší animáci než ti z Mimoňů - Obrázek 2 Foto:

Obtloustlá panda už se okoukala, teď je na čase ji vyměnit za něco kompaktnějšího. A vlastně se ani nemusí měnit název, Pooův mistr Shifu je totiž taky panda - menší a chytřejší panda červená. Nejen že je roztomilejší, ale ve filmech taky mnohem zákeřnější a vlastně jde o animovaný ekvivalent mistra Yody. A ten podle průzkumů mezi nejmladší generací trumfnul v oblíbenosti v rámci nových Epizod Hvězdných válek dokonce i Jar-Jara. Potřebujete snad další argumenty?

Pikaču (Pokémon)

Ještě roztomilejší animáci než ti z Mimoňů - Obrázek 5 Foto:

Je taky žlutý a slovní zásobu má ještě chudší než Mimoni, vlastně je někde na úrovni Groota ze Strážců galaxie. To dělá z Pikaču ideálního adepta na sólový film, tím spíš, že drtivý zbytek japonských kapesních monster si pamatují jen blázni, co dodnes hrají Pokémona na Nintendu. Pamatujeme si doby, kdy celovečerní Pokémoni trhali v kinech rekordy. Se žlutým křečkem, co rozdává elektrické rány, by se klidně mohl podařit comeback. 

reklama

reklama