5 důvodů, proč se těšit na komiksový nářez Batman vs. Superman

Dva nejslavnější comicsoví hrdinové se střetnou na filmovém plátně. Proč byste u toho neměli chybět?
Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)
Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

reklama

Příští rok se do kin dostane spousta comicsů. Vrátí se Captain America, poprvé se objeví Doctor Strange a chystají se třeba i další X-Meni. A také dorazí Batman se Supermanem, ne však ve dvou filmech, ale v jednom. A už podle názvu Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti je jasné, že si půjdou pěkně po krku. Už 24. března! My pro vás máme pět důvodů, proč byste se na tohle datum měli těšit stejně jako my.

1. Odlišní hrdinové
Jsou tu s námi už od třicátých let, takže fanoušků mají hodně. Každý ale trošku jiné, za což může fakt, že Batman se Supermanem by snad ani nemohli být odlišnější. Ten první je člověk, který spoléhá na inteligenci, dokonalý výcvik, skvělé vybavení a peníze. Druhý je mimozemšťan, jenž by nejspíš dokázal zničit Zemi, kdyby se mu zachtělo, a čestnější a hodnější je víc jak Mirek Dušín. Oficiálně kopou oba za klaďáky, odlišnější by ale být nemohli. Takže bude zatraceně těžké rozhodnout se, komu držet palce.

Batmobile z Batman v Superman Foto:

2. Režisér, který rozumí své práci
Pokud byste dnes hledali v Hollywoodu někoho, kdo umí natáčet filmy, které vypadají tak, že si z toho člověk jednoduše musí sednou na zadek a začít slintat, asi byste dřív nebo později zazvonili u Zacka Snydera. Prorazil remakem hororu Úsvit mrtvých, ale hvězdu z něj udělaly comicsy. Tím prvním byla kultovní a nestárnoucí Třístovka, druhým inteligentní a hodně ambiciózní Watchmen – Strážci. I dnes jde o filmy, jejichž vizuál s přehledem natrhává zadek většině hollywoodské produkce. Snyder je navíc podepsaný i pod supermanovskou sólovkou Muž z oceli, takže ví, do čeho jde. A diváci zase tuší, co od něj čekat. I kdyby si Clark Kent a Bruce Wayne celou dobu povídali a hráli pexeso, bude to vypadat nádherně, to je jisté už teď.

Batmana čeká těžká šichta... Foto:

3. Boží herecké obsazení
Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti bude velký projekt. Hodně velký. A potřebuje tudíž velké hvězdy. Pár už jich známe, dorazí staří známí z Muže z oceli Henry Cavill, kterého jste mohli vidět letos ve špionážním Krycí jméno U.N.C.L.E., na pět Oscarů nominovaná Amy Adams nebo matrixovský Laurence Fishburne. Nováčci jsou však ještě zajímavější. Batmana si zahraje Ben Affleck (dva Oscaři), jeho sluhu Alfreda veterán Jeremy Irons (taky má Oscara) a dorazí třeba i Jesse Eisenberg z dramatu The Social Network. Zkrátka hollywoodská elita.

Gal Gadot jako Wonder Woman Foto:

4. Hrdinové úplně všude
Batman a Superman budou pochopitelně ve středu dění, jelikož se ale DC Comics pokouší vytvořit velký filmový vesmír a být pravou konkurencí pro Marvel a jeho Iron Mana, Thora, Captaina Americu a Avengers, je potřeba do toho pořádně šlápnout a naservírovat divákům pár dalších borců a borkyň. Vedle ústřední dvojice tak dorazí i amazonská válečnice Wonder Woman, kterou si zahraje sexy Gal Gadot ze série Rychle a zběsile, a objevit by se měl i Aqua Man, jenž vládne mořím, oceánům a všemu, co žije pod hladinou. Toho ztvární Jason Momoa, filmový Conan a hvězda Hry o trůny. Ti dva se do akce možná taky podívají, spíš tu ale budou proto, aby o sobě dali vědět divákům a připravili je na fakt, že jejich vlastní sólovky už se taky kutí.

Batman V Superman (teaser na teaser) Foto:

5. Batman trochu jinak
Batmana známe všichni, konec konců trilogie, v níž si ho zahrál Christian Bale, je stará jen pár let. Tvůrci Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti si toho jsou vědomi a nechtějí jít proti slavné sérii, jejich Batman by tedy měl být o dost jiný. Především bude starší a nepůjde o žádného superhrdinského nováčka. Tenhle Batman je ve službě už pěkně dlouho, vlastně možná bude už v důchodu a bude si lízat rány, které mu uštědřil osud a protivníci. Bruce Wayne v podání Bena Afflecka bude bojovat se spoustou vlastních démonů a chyb, kterých se v minulosti dopustil. A právě snaha odčinit je ho bude hnát do boje se Supermanem, jehož považuje za někoho, kdo má takovou moc, že si zaslouží dostat trochu nakládačku, aby se si uvědomil, že není bůh, který může beztrestně ovlivňovat životy milionů lidí.

reklama

reklama