6 nejdrsnějších filmových prezidentů

Pohlaváři, kteří si (většinou) vystačí bez ochranky!
Kdo by měl ideálně nahradit Obamu?
20th Century Fox/Warner Bros./Columbia Pictures
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Čtvrtek je tu, a spolu s ním jde v cooltovní movie Akční komando opět do tuhého! Michael Dudikoff se tentokrát bude muset dostat na palubu letadla, na němž teroristé zadržují amerického viceprezidenta i nebezpečnou chemickou látku. Akce začíná již tradičně na COOLu ve 22.00. Ne že bychom v ní Michaelovi nefandili, pravdou ale je, že kdyby byl na palubě přímo prezident – optimálně některý, jehož jsme si oblíbili v jiném fiktivním filmu – možná by Dufikoffova snaha byla zcela zbytečná. Mrkli jsme na šest z nich – některé dost drsné, jiné o něco méně.

 

James Marshall

Film: Air Force One

Strana: Demokrati

Ten nejsilnější možný kalibr jsme museli vytáhnout hned na úvod – kdo jiný je totiž nejlepším možným prezidentem než alterego Harrisona Forda? I když je premisa Air Force One tak trochu padlá na hlavu, Fordův taťkovský akční hrdina, který ale za film zastřelí jenom několik padouchů a pokaždé je při tom “McClaneovsky” správně zmatený a upocený, prodává i ten nejmarnější děj tak správně, že si Air Force One udržuje svoji vysokou laťku dodnes!

Air Force One
Air Force One
Columbia Pictures/Buena Vista International

 

Merkin Muffley

Film: Dr. Divnoláska

Strana: Demokrati

Přesně na druhé straně volební barikády je jeho spolustraník z Dr. Divnolásky. Z filmu není vůbec jasné, jakou politiku prezident Muffley vlastně dělá, jenom je vidět, že mu naprosto chybí charisma a vůdčí schopnosti, a to nejenom kvůli zvlčilému plukovníkovi, ale i proto, jak nezvládá ukočírování atomové krize. Režisér Kubrick si ostatně dal tu práci, aby Muffleyho znemožnil už jeho samotným jménem. O to víc musíme smeknout klobouk před výkonem Petera Sellerse, který Muffleyho slavně ztvárnil jako jednu ze svých trojrolí. Zrovna Muffleyho bychom však na palubě uneseného letadla fakt zachraňovat nechtěli...

Dr. Divnoláska
Dr. Divnoláska
Columbia Pictures

 

Tom Beck

Film: Drtivý dopad

Strana: neznámá

Prezident Beck toho v Drtivém dopadu nenamluví o moc víc než jeho konkurent z podobného Armageddonu. Je tu vlastně jen kvůli tomu, aby divákovi naservíroval hustokrutý projev a ve scénách z Bílého domu působil náležitě dramaticky. Film přesto zpopularizoval koncept černého prezidenta a především byl první větší rolí Morgana Freemana. Ač mu tady nešlo přímo o krk, z filmů jako Wanted víme, že při akci Freeman umí kmitat solidně. I kdyby nám tak prezident Beck dal jenom druhé zmíněné, rozhodně by šlo o významný přínos lidstvu!

Drtivý dopad
Drtivý dopad
Paramount Pictures/DreamWorks Pictures

 

"Bill Mitchell"

Film: Dave

Strana: neznámá

Tenhle příběh jsme v různé variaci viděli už mnohokrát a komedie Dave vůbec nezastírá, že má originalitu přinejmenším v paži: titulní Dave je pouze dvojník prezidenta Billa Mitchella, který za něj po aférce a zranění dočasně zaskakuje. Jak lze tušit, prezident nakonec natáhne bačkory a klaďas Dave u moci zůstane skoro na furt – tedy než si to rozmyslí a nafinguje i svou smrt. K něčemu takovému jsou rozhodně třeba pořádná varlata! A my se ptáme, jakou lepší oslavu než story o nástupu nikým nevoleného muže k absolutní moci, by si ostatně demokratický institut prezidenta mohl přát?

Dave
Dave
Warner Bros.

 

Thomas J. Whitmore

Film: Den nezávislosti

Strana: Republikáni

Je zhola jedno, jestli byl před invazí Tom Whitmore nejhorším americkým prezidentem za posledních 200 let – víte totiž, že byste pro chlápka, který během mimozemské invaze zachová chladnou hlavu a na samém konci jako Aragorn letí na chvostu protiútoku (nakopávajíc emzáky do všech tří jejich zadků!), pro jeho druhý termín volili taky!

Den nezávislosti
Den nezávislosti
20th Century Fox

 

James Dale

Film: Mars útočí!

Strana: neznámá (ale tipujeme demokrata)

Definitivní poctu ale musíme sklonit až prezidentu Daleovi, který vzdor neochvějným důkazům i válečným štváčům mezi svými poradci zůstal až do trpkého konce neochvějným pionýrem míru! Americký prezident v satiře Mars útočí! je navíc asi jedinou rolí, v níž Jack Nicholson působí jako ztělesnění Satana. A to je, svým způsobem, taktéž nečekaný úspěch!

Mars útočí!
Mars útočí!
Warner Bros. Pictures

Akční komando začíná ve čtvrtek ve 22.00 na Prima COOL.

(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama