9 věcí, které musí splňovat každý komiksový geek

Vyjmenovat data premiér comicsových filmů? Chodit spát v pyžamu se Supermanem? Rvát půl výplaty do příběhů X-Menů? Pravý comicsový geek tohle všechno zvládne levou zadní.
Geekové, šikujte se!
Geekové, šikujte se!

reklama

Ještě před pár lety byli komiksoví geekové v České republice téměř ohroženým druhem. Komiksů tu moc nevycházelo, v kinech na ně taky člověk narazil spíš omylem, ale dnes je situace jiná. A geekové už se nemusí bát přihlásit se ke své víře i na veřejnosti. Posměch okolí a vyčítavé pohledy svých nejbližších už řešit nemusí, mít rád komiksy je dnes naprosto normální. Ovšem ne každý fanda se může za geeka považovat, pokud byste se ale mezi ně chtěli taky zařadit, máme pro vás seznam věcí, které by každý komiksový geek měl brát smrtelně vážně.

Cap war

Avengers jsou zpátky: První české reakce na souboj Kapitána Ameriky s Iron Manem!

1. Musíte si vybrat stranu. Buď Marvel, nebo DC. Buď Iron Man se Spider-Manem, nebo Batman se Supermanem. Svoje vyvolené musíte bránit, i když víte, že jejich film nebo komiks zrovna za moc nestojí. A na ty druhé je potřeba za každých okolností plivat a tvrdit, že jejich příběhy jsou mizerné, i když máte doma celou polici omnibusů s jejich nejlepšími kousky.

2. Musíte zvládnout vyjmenovat všechna camea Stana Lee. V jakém filmu řádil na milionářském večírku? Kde pil limču, kterou má rád Hulk? S čím blbnul v Thorovi? A má větší šarži než Captain America? Tohle prostě vědět musíte!

3. Batman je největší borec. To je věc, kterou musíte tvrdit za každých okolností, a to i v případě, že jinak na komiksovou stáj DC plivete špínu, kudy chodíte. Na tomhle faktu se zkrátka geekové shodnou. Proč? Protože Batman nemá žádné superschopnosti, jen skvělé vybavení, mozek a odhodlání. A s tím dovede složit k zemi i Supermana. O tomhle se prostě nedebatuje a jakmile to zkusíte, máte v téhle komunitě utrum.

4. Komiksy nejsou všechno. Pokud svoje geekovství berete vážně, je potřeba vybavit si pokoj nebo byt dalšími věcmi. Chce to plakáty, hodně plakátů. Ale i sošky, figurky, modely batarangů, supermanovský kostým, tašky, povlečení, hrnky… prostě všechno. Čím víc, tím líp. Nejspíš vám to sice zabrání skórovat, až si domů přivedete holku (pokud tedy neulítává na Wolverineovi), ale bez obětí to nejde.

Deadpool Spidey

VIDEO: Našli jste v Deadpoolovi odkaz na Spider-Mana?

5. Nejde o to znát jen superhrdiny a komiksy, ale i jejich tvůrce. Takže si udělejte domácí úkol:. Alan Moore (Z pekla, Liga výjimečných), Frank Miller (Sin City, 300), Garth Ennis (Preacher, Hitman). A pak hezky pokračujte dál a dál...

6. V kině nesmíte vynechat žádný komiksový film. Žádný. A u všech, i u těch, z nichž jste nadšení, musíte trochu držkovat, že v předloze bylo tohle a ne tamto a že komiksy jsou lepší. Všem okolo pak musíte vysvětlovat, kdo je kdo, kdy se poprvé objevil v komiksech, jaké jsou jeho schopnosti a vztahy s dalšími hrdiny a podobně. Dokud vám okolí nezačne vyhrožovat násilím.

7. Musíte mít dokonalý přehled o všech akcích, které jen trošku smrdí komiksem. A nejen u nás. Kdy se koná Comic-Con v San Diegu? Festival Fantazie v Chotěboři? Kde budou soutěže v cosplay? A na jakém festivalu se představí komiksové novinky připravované pro český trh? Pokud nemáte o těhle věcech přehled, jako byste nebyli.

8. Orientovat se v budoucích komiksových blockbusterech. Letos mělo nebo bude mít premiéru sedm komiksových filmů. Příští rok by jich mělo být devět a v dalších letech to bude podobné. A to do toho nepočítáme animáky, které nemíří do kin, LEGO Batmana a komiksové adaptace, které nemají se superhrdiny nic společného. Komiksový geek ale musí vědět, kdy do kin dorazí další Avengers, sólovka Doctora Strange, restart Spideyho i kdy se představí Justice League... a plánovat si podle toho dovolenou i prázdniny.

9. Mít doma kvanta komiksů. Sesbírat úplně všechny komiksy je nemožné. To ale neznamená, že se o to komiksový geek nemůže alespoň pokusit. Takže se připravte na šmejdění po různých internetových i kamenných bazarech a burzách a hledání komiksů, které mají na cenovce napsáno 199 korun, ale jejich majitel za ně chce pětinásobek. A vy tu peněženku rádi otevřete. Být geekem se může pořádně prodražit...

... ale jde o ten pocit. Krásný pocit.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!