Coca-Cola Školský pohár vyšle fotbalist(k)y do Itálie

Po více než osmi měsících od zahájení turnaje Coca-Cola Školský pohár 2013 známe vítěze i vítězky. V konkurenci 865 týmů se na nejvyšší příčku chlapeckého turnaje probojoval tým ze ZŠ Sever Hradec Králové. Dívčí část soutěže ovládly žačky ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov.
Coca-Cola Školský pohár 2013
Coca-Cola Školský pohár 2013

Ty za sebou nechaly ostatních 116 dívčích týmů a mohou se, stejně jako chlapci z Hradce, těšit na třídenní zážitkový zájezd do klubu Juventus Turín.

Hradečtí ve finále udolali dosud neporažený tým ZŠ Březové Hory v poměru 3:1 a vystoupali na pomyslný Olymp turnaje Coca-Cola Školský pohár 2013. Nic na tom nezměnil fakt, že za ZŠ Březové Hory nastoupil Václav Černý, se 12 zásahy nejlepší střelec finálového turnaje. „Myslím, že až do finále jsme tady neměli soupeře. ZŠ Březové Hory byl silný tým, ale my jsme byli lepší. Už se moc těšíme do Turína,“ uvedl kapitán vítězného týmu Daniel Trubač.

Finále dívčí soutěže ovládly hráčky ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov. Ty ve finále jednoznačně přehrály soupeřky za ZŠ Náměstí Karla IV. Nejdek v poměru 4:0. O všechny finálové branky bousovských dívek se zasloužila Denisa Skálová. Ta se svými 13 zásahy obhájila loňské vítězství v tabulce střelkyň a dotáhla loni stříbrný tým až ke zlatému vrcholu. „Ve velikém vedru to byly opravdu těžké zápasy, ale jsem moc ráda, že se nám podařilo napravit neúspěch z loňského finále. Moc se těšíme na výlet do Turína. Pro nás všechny to bude nezapomenutelný zážitek,“ uvedla Denisa Skálová.

Podívejte se na reportáž z akce:

Coca Cola Školský pohár 2013 - reportáž
Coca Cola Školský pohár 2013 - reportáž

Průběh dvoudenního sportovního klání si pochvalovali i sami organizátoři.Finálový turnaj nám nabídl spoustu krásných momentů, nejen fotbalových. Všechny zápasy se odehrály v duchu fair play a o to šlo především. Myslím, že všichni účastníci, ať už hráči, vítězové, poražení, či fanoušci, si odsud odnesli nezapomenutelné zážitky a někteří i hodnotné ceny. Stejně tak doufám, že se nám podařilo zpříjemnit život všem patnácti tisícům hráčů, kteří do turnaje od loňského podzimu zasáhli,“ uvedl zástupce společnosti Coca-Cola Jakub Will Loos a dodal: „Rád bych poděkoval všem, kteří se turnaje účastnili, a vítězům a vítězkám přeji, ať si co možná nejvíce užijí výhru v podobě skutečně exkluzivního zájezdu.

Na šampiony a šampionky jedenáctého ročníku turnaje Coca-Cola Školský pohár 2013 čeká třídenní zájezd do Turína, kde budou moci poznat každodenní život a tréninkové metody fotbalových mistrů italské Serie A.

Čeká je trénink pod vedením trenérů A-týmu Juventusu Turín v tréninkovém centru VINOVO, turnaj smíšených týmů s vítězi Coca-Cola Školského poháru z dalších sedmi zemí, prohlídka stadionu, setkání s hráči a možná i přátelský zápas s hvězdami týmu FC Juventus Turín. Před návratem se pak vítězové účastní slavnostní večeře v nejlepší restauraci Turína – Oneapple.

„Pro všechny mladé fotbalisty a fotbalistky to bude určitě obrovský zážitek. A kdo ví, třeba si tam některého z nich vyhlédnou italští hledači talentů,“ přemítá ambasador projektu Jan Koller a chválí všechny účastníky finálového turnaje: „Všichni zaslouží ohromnou poklonu. Ve vedru, jaké tady na Strahově po oba dny finále panovalo, podávali hráči i hráčky doslova heroické výkony. Klobouk dolů! Jsem moc rád, že jsem mohl být opět při tom!“

Důležitost pitného režimu během sportovních výkonů v extrémních vedrech, které ne Strahově po oba dny panovaly, vyzdvihuje i Pavel Suchánek, odborný výživový poradce Coca-Cola Fotbalové akademie (www.modernitrenink.cz). „Pitný režim není jen o aktuálním doplňování tekutin během zápasu, ale i před zápasem a zejména po zápase,“ varuje Suchánek.

Více informací včetně konečných výsledků naleznete na stránkách www.skolskypohar.cz a na Facebooku www.facebook.com/SkolskyPohar
Záštitu nad turnajem Coca-Cola Školský pohár 2013 převzalo Ministerstvo školství, mládeže

a tělovýchovy České republiky a Fotbalová asociace České republiky.

O turnaji Coca-Cola Školský pohár
Coca-Cola Školský pohár je celorepublikový fotbalový turnaj určený pro žáky a žákyně druhého stupně základních škol a gymnázií s osmiletým vzdělávacím programem. Týmy se utkávají nejprve
v kvalifikačním místním předkole, odkud mohou postupovat do prvního obvodního, druhého okresního až do třetího krajského kola. Osm nejlepších týmů z chlapecké části a osm nejlepších týmů z dívčí části se utká o konečné pořadí na finálovém turnaji. Všechny zápasy obou turnajů se hrají podle oficiálních Pravidel fotbalu FIFA, Soutěžního řádu a ostatních platných předpisů FAČR, pokud nejsou upraveny jinak s ohledem na zvláštnosti těchto školských sportovních soutěží. Od druhého kola řídí zápasy delegovaní profesionální rozhodčí. Cílem projektu organizovaného společností Coca-Cola je umožnit mládeži smysluplně trávit volný čas a dbát na vyvážený životní styl, ke kterému patří i správný pitný režim.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama