Jak vznikl komiksový sympaťák Hellboy?

Nejhodnější satanáš ze všech nežije jenom ve filmech.
Hello, já jsem Hellboy
Hello, já jsem Hellboy
sjgames.com

reklama

Loni to bylo 20 let, co se poprvé na stárnkách komiksu objevil sympatický paroháč Hellboy.

Od té doby nám "hodný čert" dal nejenom komiksy, ale i párek fantastických filmů – jeden z nich, Hellboy 2: Zlatá armáda, vám Prima COOL připomene už tuto neděli ve 20.00.

Dvojice celovečeráků však stěží o pekelníkovi řekne vše podstatné. Objevte proto s námi jeho komiksovou genezi a zjistěte, co vám filmy neřeknou!

Za vše může jméno

Koncept Hellboye se zrodil v plešaté hlavě Mika Mignoly při jednom z fanouškovských festivalů, tzv. conu. Kreativní prostředí plné nerdů, geeků a dalších hipsterů bylo příčinou toho, že si Mignola nakreslil náčrtek démona, jemuž se na opasku skvělo jméno "Hellboy", kluk z pekla.

Ačkoliv náčrtek sám finálního Hellboye nijak nepřipomíná, Mignolovi v hlavě uvázlo ono jméno, v němž se s motivem pekela a démonů mísí klukovská roztržitost. A bylo zaděláno na kultovku.

Mignola, který předtím prošel praxí v Marvelu i DC Comics, se později rozhodl vytvořit novou komiksovou sérii vlastněnou jenom jím jako autorem. Dávalo proto smysl přijít se zcela novou postavou. A jako bumerang se mu vrátilo ono bizarní jméno...

Zpočátku měl být Hellboy členem týmu pěti panáků, nakonec však koncept zredukoval na Hellboye jako hlavního hrdinu s přicmrndávači. Důvodem bylo, že ho nenapadlo žádné kvalitní jméno jednotky.

Bacha na moji bouchačku!
Autor: macacolandia.com Bacha na moji bouchačku!

 

Stále při chuti

Ačkoliv Mingola s nápadem šel i za velkými vydavatelskými domy, nakonec Hellboy do sešitové podoby přišel v roce 1993 jako nezávisle vydávaný komiks.

Rychle si získal oblibu – v komiksu se totiž mísil rebelsky sympatický "hodný pekelník", který je stále ještě v pubertě, s hororovými elementy jako z pera mistra H. P. Lovecrafta, tedy nepochopitelnými chaotickými bohy za hranicí lidské představivosti. To celé bylo navíc zalito výskytem popkulturně vděčných konspiračních teorií i strašidelných mýtů od okultních nacistů po Babu Jagu.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

HellBoy 2 - upoutávka 30s

Za více než dvacetiletou historii Hellboy vyprodukoval řadu minisérií, nedávno pak i první grafický román. Jejich chronologie je mnohdy přeházena, obvykle se doporučuje začít prvním dílem Seed of Destruction.

Některé z pokračujících minisérií nabízejí příběhy zasazené před první díl, tyto lze pak číst bez znalosti komiksu, jiné naopak navazují na Seed of Destruction a vyžadují po čtenáři znalost jeho událostí nikoliv nepodobnou fungování seriálu.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

HellBoy 2 - upoutávka 15s

Pokud však odmítáte načítat zahraniční obrázkovou literaturu a dvojice hellboyovských filmů je vám málo, nesmutněte. Řada komiksových dobrodružství Hellboye se ještě může dočkat filmové inkarnace, stále se totiž řeší případný třetí díl filmové série.

Filmaři by si s ním však měli pospíšit, Hellboyově filmovému představiteli Ronu Perlmanovi je totiž letos už 64 let (!!!) a na rozdíl od svého nejslavnějšího hrdiny tak pubertu už dávno opustil.

(lol)

reklama

reklama