Nejbizarnější konspirační teorie

Ponořte se s námi do světa odhalujícího neskutečnou „pravdu“ a skutečné „papíry na hlavu“.
Spiknutí: Echelon
Spiknutí: Echelon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Existují mraky konspiračních teoriích.

O těch pojednával i náš nedělní snímek Spiknutí: Echelon nakoukatelný od 20.00.

Ačkoliv se film nimrá v jednoduchém sci-fi  případu pána, jemuž chodí SMSky z budoucnosti, na internetu i jinde jsou k dostání daleko ujetější nápady na "skutečné fungování světa".

KVÍZ: Otestujte si, jak znáte nejzajímavější konspirační teorie!

Vybrali jsme pro vás patero těch nejšílenějších konspiračních teorií!

 

5. Teorie vládnoucích ještěráků

David Icke byl jistý sportovní komentátor kanálu BBC. Pak se však proměnil v mystického guru a uzřel světlo pravdy – a publikoval knihu The Biggest Secret, dle níž lidstvu vládnou slizké ještěrky. Icke to ovšem nemyslí jako alegorii na zkorumpované celebritky, politiky a korporáty, nýbrž doslova. Všichni vládnoucí panáci včetně Bushovy rodiny a britské královské rodiny jsou mimozemští ještěři převlečení v lidské kůži. Prý.
Co působí jako vykrádačka (nedávno remakovaného) sci-fi seriálu V, však Icke myslí smrtelně vážně. Hnutí získalo řadu příznivců, a to včetně těch českých. Čert vem, že ani zbla důkazů nenaznačuje, že uvnitř G. W. Bushe se ukrývá víc než hrstka starých dobrých lidských vnitřností – hlavní totiž je, že The Biggest Secret se prodalo přes 150 tisíc kopií a teorie z Icka učinila bohatou celebritu.
Vládnou nám mimozemští ještěři převlečení v lidské kůži?, Foto: youthink.com

Vládnou nám mimozemští ještěři převlečení v lidské kůži?, Foto: youthink.com

 

4. Teorie o ne-přistání na Měsíci

Možná ještě více fanoušků než Icke má však teorie tvrdící, že program Apollo, který na Měsíc dostal první (a zatím poslední) lidi, je taktéž falešný. V průzkumu z roku 1999 jí věřilo skoro 10 % Američanů. Jejím principem je, že celé přistání bylo nafilmované ve studiu – což v nedávné době napadl i videoblog jistého filmaře, který tvrdí, že v 60. letech prostě neexistovaly digitální a filmové triky na dostačující úrovni. 

Jistou zodpovědnost na popularitě má však i NASA samotná. Jak tím, že momentálně pracuje na projektu Orion, který působí jako inovovaný hi-tech remake programu Apollo (tj. kapsle pro pár astronautů... protože před půlstoletím to přece ještě možné nebylo), tak třebas i svým perfektním marketingem. Agentura totiž záměrně upravila řadu fotografií z Měsíce, aby působily lépe, to celé s cílem víc zaujmout americkou veřejnost, která výdaje NASA platí ze svých daní.  

Ze stejných důvodů byla vyztužená i vlajka USA, kterou astronauti umístili na Měsíc – ve vakuu uvadlá standarta by totiž na fotografiích působila poněkud nudně...
 

 

3. Teorie o zrzkách jako potomcích mimozemšťanů

Po teoriích, které mohou na první (ač značně opilecky podroušený) pohled působit malilinko uvěřitelně, se pomalu dostáváme do hájemství totálně šílených konspirací. Třeba té, že zrzky a zrzci jsou potomci křížení mimozemšťanů s lidmi!

Idea však jde dál než za pouhou fascinaci sex-appealem rusovlásek. Řada středověkých velmožů a velžen totiž měla zrzavé vlasy. Leckdo by mohl namítnout, že na vině je křížení mezi šlechtici, nenávist vůči Irům nebo snaha šlechty vymezit se proti poddaným... Ale co když je pravda někde jinde!

Teorie je dokonce podložená „biologickými důkazy“ – přírodní zrzky mají nejmenší průměrný počet vlasů na hlavě (= plešatí mimozemštani!), jsou odolnější vůči anestetikům a je jim vlastní delší období krvácení, což nutí doktory ke spešl přípravám v případě porodů u zrzkomatek…

Takže až příště potkáte nějakého zrzka, uvítejte ho jménem lidstva na planetě Zemi.
Model

Model "duté" Země, Foto: etc.skyjake.fi

 

2. Teorie duté Země

Kosmologické úvahy nad tvarem hroudy hlíny, na níž žijeme (tj. Země), odjakživa přitahovaly pozornost filozofů a zjevně i psychopatů. Mimo mnoha jiných tak existuje dvojice teorií duté Země – jedna tvrdí, že planeta umístěná ve vesmíru je dutá (ne asi), proti čemuž nelze nic moc namítnout (tedy kromě vulkanismu, pohybu kontinentů nebo existence magnetosféry).

Ostře jí však konkuruje verze druhá, dle níž žijeme uvnitř duté Země – obloha se všemi hvězdami je jen iluze, zatímco pod našima nohama je vesmír vyplněný nekonečnou hlínou.

Velkými příznivci duté Země byli svého času třeba nacisté, kteří zašli tak daleko, že jejich námořnictvo testovalo zařízení na odhalování britských plavidel pohybujících se *nad horizontem*. Válku jim však zjevně nevyhrálo. Ale možná je na vině fakt, že Třetí říše později přešla na konkurenční teorii o konfliktu ohně a ledu.

I dutá Země však bledne závistí přes našim posledním kouskem…

 

1. Teorie ploché Země

Především milovníci knížní ságy Zeměplocha ocení dlouho přežívající tezi o tom, že Země není koule, nýbrž deska. Většina lidí má za to, že tento názor zmizel s objevem gravitace a dalších vědátorských blábolů. Jenže teorie ploché Země se zuby nehty drží i v dnešních dobách.
Ve Spojených státech ji naživu udržuje sdružení Flat Earth Society založená zde Britem v roce 1956. Sdružení v průběhu dekád uhynulo, momentálně se mu však daří pod novým managementem. V jeho učení je součástí konspirace prakticky každý vědec na světě v čele s americkou agenturou NASA, jež prý zfixlovala přistání na Měsíci (viz výše).
Důkaz? Například logo OSN, zpracované ve druhém rozměru perfektně vystihuje, jak se proti lidstvu spikli supermocní utajující pravdu!
logo OSN, Foto: wikimedia.org

logo OSN, Foto: wikimedia.org


Konspiračním teoriím se daří hlavně díky svobodnému internetu přenášeném satelity – ač by jeden mohl namítnout, že právě jeho existence je nejlepším důkazem šílenosti většiny z konspiračních nápadů.

 

Doufáme, že i při sledování našeho nedělního trháku Spiknutí: Echelon jste si udrželi dostatečnou míru kritiky, sebekritiky a především zdravého rozumu. Neradi bychom v příštím podobném článku psali i o vaší teorii...

(lol)

Reklama
Reklama