Nejde vám matika? Víme, jak zlepšit mozek!

V době maturit, státnic a vůbec zkouškového období pro vás máme jednu dobrou zprávu: Britští vědci tvrdí, že spešl elektrody nám zlepší známky z matiky!
Mozkové závity se budou žhavit!
Mozkové závity se budou žhavit!
sciencedaily.com

Na světě jsou jen tři typy lidí – ti, kteří nemají problém s matematikou, a ti, kteří s ní problém mají... :)

Jestli se s touhle citací ztotožňujete, pak jistě oceníte novou, prý fungující techniku na zlepšení kognitivních funkcí vedoucích k dokonalejšímu chápání počtu.

Vyvinuli ji vědátoři na oxfordské Katedře experimentální psychologie a může údajně vést k novým výukovým technikám i boji proti Alzheimerově a Parkinsonově chorobě.

Takže o co jde? 

Říká se jí transcranial random noise stimulation (dále jen tRNS) a spočívá ve vyvolávání náhodného elektrického zvuku pomocí elektrod. Au.

Tyto mají stimulovat určité regiony mozku a podle vědců se tím má dosáhnout zvýšení synchronizace neuronů vedoucích k (jak už bylo řečeno) dokonalejšímu chápání počtu.Transcranial random noise stimulation (tRNS), Foto: popsci.com

Transcranial random noise stimulation (tRNS), Foto: popsci.com

 

Celý proces má být naprosto bez vedlejších účinků – tRNS totiž nepotřebuje pozitivní a negativní elektrody. A, to nejlepší nakonec, vylepšuje oblasti, které zpracovávají matematické informace.

Technologie je bezbolestná, nespočívá v řezání a je i velmi levná.

Další zázraky vědy a techniky objevíte na PrimaZOOM!

Zní to jako cosi ze sci-fi, ale pozitivní vliv tRNS se řeší už nějaký ten pátek. Vědci ji prozatím vyzkoušeli na týmu 25 dobrovolníků, kterým pokus trvale zlepšil jak výpočetní, tak i paměťové schopnosti.

Cvičení má k prvním citelným výsledkům dospět již po pěti dnech a efekt prý vydrží několik měsíců.

Jasně, idea, že si budeme na mozek přikládat elektrody a během několika dnů dosáhneme nirvány, zní možná poněkud přemrštěně. Ale mozek nakonec není nic jiného, než maso předávající si elektrické impulsy – a se správným pochopením, jak k té celé kráse dochází, logicky budeme schopni do celého procesu i konstruktivně zasahovat…

Uvidíme, jak se tRNS bued dařit v dalších pokusech a třeba i klinických testech. Kdo ví, třeba se za pár let ve školách budou holky a děvčata před každým testem stimulovat pomocí elektrod.

(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama