Nejlepší česká herní akce roku: Jak dopadl ASUS Finals?

Z jaké herní akce máme v Česku největší radost? Čtěte!
Holky na ASUS Finals
Holky na ASUS Finals
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Víkend před Vánoci přinesl všem fanouškům soutěžení v PC hrách první dárek v podobě již sedmého pokračování velké progaming show ASUS FINALS, kde proběhlo vyvrcholení zimní sezóny a zároveň oslava pěti let organizátorského týmu Hitpoint.

Do svitavské Fabriky se po letní premiéře již podruhé sjela absolutní špička ve hrách League of Legends, StarCraft 2, Quake Live a nově také Counter-Strike: Global Offensive. Nejlepší čeští a slovenští hráči bojovali na pódiu s projekcí na plátno v komentovaných zápasech o prestižní titul a úctyhodnou finanční dotaci 111 000 Kč.

Finálové zápasy přinesly skvělou podívanou. První zlato se udělovalo ve StarCraftu, kde poprvé v historii jednoznačně triumfoval slovenský hráč Radovan „bluecheese“ Viselka s rasou Terranů, který dokazal zdolat hladce na třech mapách svého soupeře Ondřeje "Rageweavera" Curáka hájícího Protossy. Následovala premiéra Counter-Strike a potvrzení dominance favorizovaného týmu nEophyte. Jejich soupeř NecroRaisers byl důstojným soupeřem, ale na tým vedený skělým střelcem Martinem "STYKEM" Stykem na dvou mapách nestačil.

finals7_stage Foto: Jako někde v Americe!

Největší pozornost bezesportu budil boj o RoG Masters titul v League of Legends. Překvapivě hladce si pro něj opět dokráčela eSuba, která ve svitavském kotli nedala ve finále eEriness šanci a i díky skvělé podpoře fanoušků obhájila prvenství z léta. O skvělý závěr se postaral nestárnoucí Quake Live, který přinesl tradičně adrenalinovou jízdu. Smutným hrdinou byl opět Rober "oskino" Porubský, který stějně jako v létě nedokázal využít vedení 2:0 na mapy a po famózním obratu se z prvneství nakonec radoval Martin "Brejk" Nepraš.

LoL eSuba Foto: LoL eSuba tým...

Hitpoint slavil ve velkém stylu a bylo to znát celý víkend. Akce byla o třídu lepší než v létě a hlavně fanoušci vytvořili hráčům skvělou kulisu. Po celou dobu herních klání diváci v sále bouřlivě povzbuzovali své oblíbené hráče a v dramatických momentech byla atmosféra akce opravdu elektrizující a srovnatelná se světovými turnaji, které již začínají vyprodávat sportovní stadiony. Oba dny praskal sál s kapacitou čtyřista ve švech a rekordy ve sledovanosti díky profesionálnímu zpracování padaly také na streamu. Oficiálně přímý přenos na internetu sledovalo také díky mediální podpoře Prima COOL přes šedesát tisíc diváků, což je dvojnásobek oproti létu!

RoG Masters League of Legends

1. místo: eSuba - 20 000 Kč + RoG Gladius

2. místo: eEriness - 15 000 Kč

3. místo: nEophyte - 10 000 Kč

4. místo: Inside Games - 5000 Kč

RoG Masters Counter-Strike: Global Offensive

1. místo: nEophyte - 10 000 Kč + ASUS Strix

2. místo: NecroRaisers - 7500 Kč

3. místo: ENSOX - 5000 Kč

4. místo: Iron Team - 2500 Kč

CS neph Foto: CS neph

 

ASUS Národní StarCraft liga 7

1. místo: Radovan "bluecheese" Viselka - 6000 Kč + DX Racer F červená

2. místo: Ondřej "Rageweaver" Cutak - 4000 Kč + RoG Ranger

3. -4. místo: Ondřej "DeViL" Balušek a Jakub "Fazer" Ziman - 2000 Kč

 

SC Foto:

 

ASUS Národní Quake Live liga 7

1. místo: Martin "brejk" Nepraš - 6000 Kč + DX Racer F červená

2. místo: Robert „oSKino“ Porubský - 4000 Kč + RoG Ranger

3. - 4. místo: Ondřej "Kooki" Nechvátal a Vojtěch "tix" Kavan - 2000 Kč

Akce ASUS FINALS dokazuje, že fenomén soutěžního hraní počítačových her v profesionální podobě se dostává i k nám a že máme skvělé fanoušky! Je nám ctí, že jsme s Prima COOL u toho!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama