Od Dartha Vadera k panu Burnsovi: 4 nejhorší filmoví šéfové

Taky máte v práci plné zuby svého šéfa? Buďte klidní, můžete na tom být hůř. Mnohem hůř.
Změnit zaměstnání, změnit zaměstnání, změnit zaměstnání...
Změnit zaměstnání, změnit zaměstnání, změnit zaměstnání...
Paramount Pictures/Lucasfilm/FOX
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bez dobrého vedení neprosperuje žádná firma, někteří šéfové ale umí ze své pozice podřízeným pořádně zkazit náladu. A nejen tím, že poradu připraví na dobu, kdy se obyčejně chodí na oběd.

4. Meredith Johnson ze Skandálního odhalení
Inteligentní, ambiciózní, krásná a sexy. Ale taky nelítostná, zákeřná a vypočítavá. Kdo by ale odolal, když ho na erotické radovánky pozve Demi Moore v době, kdy jí u nohou ležel celý Hollywood v čele s tehdejším manželem Brucem Willisem? Michael Douglas určitě ne, ale to je minulost. Teď mu ale Meredith v práci šéfuje a hodlá navázat tam, kde před lety přestali, její kolega však nemá zájem a radši dá přednost pohodovému rodinnému životu. Happy end? Ani náhodou. Hned druhý den ho totiž jeho šéfová obviní ze sexuálního obtěžování a jeho kariéra i osobní život jsou najednou v ohrožení. Poučení? Nezůstávejte se sexy šéfovou v práci sami!

demi moore Foto:

3. Al Capone z Neúplatných
Když se někdo rozhodně udělat kariéru v organizovaném zločinu, musí počítat s tím, že si malinko ušpiní ruce. A že když se nebudou jeho zaměstnavateli líbit jeho výkony, obyčejně to nebude řešit důtkou, ale minimálně pořádnou nakládačkou. Takový Don Vito Corleone dával přednost diplomacii před násilím, ale většina mafiánů se s problémy vypořádává tak, že je potom potřeba vymalovat a uklidit krev z podlahy. Al Capone, který ve dvacátých a třicátých letech terorizoval Chicago, byl celkem horkokrevný šéf, ale asi málokdo čekal, že po motivačním proslovu o teamové hře umlátí jednoho ze svých podřízených baseballovou pálkou. Na druhou stranu pokud tohle nemotivuje přeživší k lepším výkonům, tak už asi nic.

robert de niro Foto:

2. Darth Vader z Hvězdných válek
Jeho chování k podřízeným by se dalo omluvit spoustou věcí. Přišel o oba rodiče, jeho učitel a nejlepší kámoš mu usekal ruce i nohy a navíc tu je problém i s tou temnou stranou síly, která ho zlákala na stranu padouchů. Ale výsledky má, o tom se nikdo nepře. Bojí se ho celá galaxie, bez mrknutí oka likviduje své politické protivníky i lidi, co mu usilují o krk na bojišti a když už začne někdo pochybovat o jeho schopnosti jít si tvrdě za svým, ufikne pazouru vlastnímu synovi nebo rozstřílí na kusy celou planetu. Ale pokud máte rádi uniformy a pevný pracovní řád, asi by se vám služba pod Galaktickým Impériem líbit mohla. Jen počítejte s tím, že Darth Vader netoleruje lidi, co si hrají na chytráky a neposlouchají jeho rozkazy. Ty pak umí uškrtit na dálku a je mu celkem jedno, jestli sedí na opačné straně stolu, nebo se pokouší dobýt ledovou planetu na druhé straně galaxie. Vader umí škrtit i přes Skype!

darth vader Foto:

1. Montgomery Burns ze Simpsonových
Peníze. Nic jiného ho nezajímá. Jeho tělo umírá, aniž by o tom vědělo, jeho podřízení se ho bojí, ale podle něj nikdy ne dost, přátele nemá a asistent Smithers by pro něj udělal první i poslední, i když s jejich vztahem je to vlastně malinko komplikovanější. Každopádně pan Burns je zlo. Čiré a absolutní zlo, které je ochotné ublížit komukoliv, pokud z toho koukají nějaké prachy. Normální člověk by asi nezakryl slunce, aby si lidi museli svítit i ve dne a platit mu za elektřinu. Každopádně pan Burns terorizuje všechno, všechny a děsně rád. Vždycky si najde důvod, proč si podat své podřízené a především Homera Simpsona. Jeho jméno si sice obvykle nepamatuje, ale když má chuť někomu ublížit nebo někoho ponižovat, obyčejně přijde na řadu ten pán ve středním věku, s pupkem, pleškou a slabostí pro koblihy. Na své zaměstnance dokonce uspořádal hon a rád na ně vypouští svou smečku psů. Pro tohohle pána fakt makat nechcete.

pan burns Foto:

Reklama
Reklama