Ohlédnutí za ASUS FINALS 8: Vítězové a videozáznamy

Další ročník je za námi. Tady máte pořádné ohlédnutí.
Kdo se radoval z vítězství?
Kdo se radoval z vítězství?
http://www.hitpoint.cz/
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Během prvního červencového víkendu proběhla velmi populární herní akce ASUS FINALS 8, kterou hostilo samozvané město gamingu Svitavy. Osmá sezona určila nové šampiony léta a tradičně ukázala dvoudenní unikátní show s dotací přes 100 000 Kč, která v České republice nemá obdoby. Kromě teplotních rekordů zaznamenali organizátoři z Hitpoint.cz také rekordní náštěvu a sledovanost!

ASUS FINALS 8 - Obrázek 1 Foto:

Do kulturního centra Fabrika zavítalo za horký víkend přes 1100 návštěvníků, přímý přenos pak on-line sledovalo na streamu téměř 65 000 unikátních diváků. Při nástupech týmů svitavský kotel burácel a skandoval jména nejlepších týmů eSuba a nEophyte, nechyběl ani skvělý cosplay, který jen dokresloval celkovou dechberoucí atmosférů akce. Ve všech směrech pokrok vzhůru, klobouk dolů a je nám ctí, že jsme u toho s COOLem opět nechyběli! Teď už se ale vrhněme na to, jak to vlastně dopadlo a kdo jsou nejlepší domácí hráči v PC hrách!.

ASUS FINALS 8 - Obrázek 2 Foto:

Hlavním trhákem celé události bylo vyvrcholení třetího pokračování RoG Masters v League of Legends, jehož základní online část sledovalo tisíce fanoušků. V ní se odvysílalo více než 50 zápasů, a proto nebylo divu, že liga na sebe vztáhla jednoznačně největší pozornost. Stejně jako ve dvou předchozích sezonách, tak i tentokrát dominoval tým eSuba, který v semifinále porazil Inside Games a ve finále tým nEophyte. Druhý jmenovaný se postaral o překvapení, když ve svém semifinále udolal celek Fraternitas – ten se nakonec musel spokojit pouze s bronzem.

ASUS FINALS 8 - Obrázek 3 Foto:

A League of Legends nebylo jedinou hrou, v níž si klub eSuba dokráčel pro titul. Další zlatý kov totiž hráči této organizace získali  v RoG Masters CS:GO. Druhá sezona měla jasného favorita, a to celek nEophyte, kterému se bravurně daří na zahraniční scéně, takže se očekávalo jeho hladké vítězství i v této lize. Zpočátku to tak ve finále i vypadalo, nakonec ale eSuba zabrala a s velkým převapením zvítězila. Souboj o třetí místo nebyl tolik napínavý, protože v něm zcela dominoval tým Monads nad Cyborg Factory.

ASUS FINALS 8 - Obrázek 4 Foto:

Jako každé ASUS FINALS, tak ani tentokrát nemohly chybět duelové hry, jakožto základní stavební kámen celé události. Ve StarCraftu II jsme se dočkaly duelů, v nichž byli zástupci všech ras a to samo o sobě slibovalo skvělou podívanou, což se potvrdilo hned v prvním semifinále TomikuSe a Reitora. To se protáhlo na velmi vyrovnaných pět map a nakonec se z postupu radoval první jmenovaný. Jak byl tento duel dlouhý, tak byl naopak ten druhý krátký. Šampion bluecheese totiž dost přesvědčivě smetl Blackbirdse a neztratil přitom ani mapu. Své o tom mohl v pozdějším finále povídat i TomikuS, který si na slovenském mistrovi taktéž vylámal zuby.

ASUS FINALS 8 - Obrázek 5 Foto:

Ani Quake Live nezůstal atraktivitou pozadu, ačkoliv šlo tentokrát o svižné a suverénní duely. Pro celkové vítězství si podruhé v řadě dokráčel zcela zaslouženě Brejk, když nejdříve v semifinále porazil horkého favorita Needyho a v samotném finále pak střelce Kookiqa, který naopak jednoznačně přemohl tixe.

ASUS FINALS 8 - Obrázek 6 Foto:

Úplnou novinkou na ASUS FINALS 8 byl speciální turnaj v karetní hře Hearthstone, kam bylo pozváno 8 předních českých hráčů, kteří mezi sebou soupeřili o hlavní cenu v podobě židle DXRacer. Do akce se dostaly hvězdy jako Alesh, Mirrari, Namcor, pokrovac, Scruffy, Ecoo, Meyger nebo Faeli. Ti všichni nám předvedli parádní hry, avšak vítězem se mohl stát pouze jeden z nich. Nejlépe se nakonec dařilo Faelimu z eSuby, který zkompletoval parádní vystoupení eSuby na ASUS FINALS 8.

RoG Masters League of Legends:

ASUS FINALS 8 - Obrázek 7 Foto:

1. místo: eSuba – 20 000 Kč + 5x ASUS MEMO Pad 7

2. místo: nEophyte – 15 000 Kč

3. místo: Fraternitas – 10 000 Kč

4. místo: Inside Games – 5 000 Kč

 

Záznam finále

RoG Masters League of Legends

RoG Masters Counter-Strike: Global Offensive:

ASUS FINALS 8 - Obrázek 8 Foto:

1. místo: eSuba – 10 000 Kč + 5x ASUS Strix Claw

2. místo: nEophyte – 7 500 Kč

3. místo: Monads – 5 000 Kč

4. místo: Cyborg Factory – 2 500 Kč

 

Záznam finále

RoG Masters Counter-Strike: Global Offensive

ASUS Národní StarCraft liga 8:

ASUS FINALS 8 - Obrázek 9 Foto:

1. místo: Radovan “bluecheese” Viselka – 8 000 Kč + ASUS GX1000 + ASUS GM50

2. místo: Pavel “TomikuS” Tomášek – 5 000 Kč

3.–4. místo: Matěj “Blackbirds” Šimáček + Ondřej “Reitor” Svojše – 2 500 Kč

 

Záznam finále

ASUS Národní StarCraft liga 8

ASUS Národní Quake Live liga 8:

ASUS FINALS 8 - Obrázek 10 Foto:

1. místo: Martin “Brejk“ Nepraš – 8 000 Kč + ASUS GX1000 + ASUS GM50

2. místo: Ondřej “kookiq“ Nechvátal – 5 000 Kč

3.–4. místo: Vojtěch “tix“ Kavan + Artem “Needy“ Černý – 2 500 Kč

 

Záznam finále

ASUS Národní Quake Live liga 8

DXRacer Hearthstone Invitational:

ASUS FINALS 8 - Obrázek 11 Foto:

1. místo: Oldřich “Faeli” Mahdal – židle DXRacer

2. místo: Štěpán “Ecoo” Mach

3.–4. místo: Jakub “Namcor” Veber + Pavel “Scruffy” Janík

 

Záznam finále

DXRacer Hearthstone Invitational
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama