Pět důvodů, proč se těšit na nový Star Trek film

Star Trek: Do temnoty se blíží do kin a je to věru důvod k potěšení! Čtěte, čím filmek zaujme fanoušky i neználky!
Star Trek: Do temnoty - Obrázek 3
Star Trek: Do temnoty - Obrázek 3
csfd.cz

reklama

Nové upoutávky prší z nebe a je tak nutno se podívat, co vše kinofilům slibuje dvanáctý Star Trekový snímek. Vybrali jsme pro vás patero důvodů, proč dílko zřejmě osloví trekkies (ty méně fanatické) i běžnější diváky!

5. Temné odstíny

V režii J. J. Abramse mají jeho Star Trek filmy tvořit trilogii. Do temnoty bude tedy prostředním dílem, a podobně jako v případě Impérium vrací úder se proto zaměří na intimnější momentky plné Temné strany Síly...
Už jen hlavní premisa – Kirk se bude mstít za smrt kamaráda teroristovi, jenž zběhl od Hvězdné flotily – slibuje zaměření na méně optimistické stránky Federace. A to je něco, co může potěšit jak znalce, tak i diváky, kterým naivita televizních seriálů lezla spíše na nervy.
Prostě s pomstou je zkrátka každý děj instantně lepší!

Star Trek: Do temnoty - Obrázek 4
Autor: csfd.cz Star Trek: Do temnoty - Obrázek 4

4. Rozměry

Snímek bude samozřejmě věrný hollywoodskému receptu na pokračování: větší, delší, hlasitější. U Star Treku však na velikosti rozhodně záleží. Snad jen pár geeků ví, že režisér Abrams značně nafoukl rozměry už v minulém filmu. Veškeré lodě oproti seriálu několikrát zvětšil, a díky nim dosáhly o poznání impozantnějšího dojmu…
Do temnoty navrch toho nabídne futuristická města plná megamrakodrapů, Enterprise ležérně rozbíjející Alcatraz a další kvalitní atrakce pro všechny milovníky opulentních zážitků!

Star Trek: Do temnoty - Obrázek 2
Autor: csfd.cz Star Trek: Do temnoty - Obrázek 2

3. Přízemní motivy

Nemáme nejmenší pochyby, že i tentokrát půjde o záchranu přinejmenším jedné planety. Zároveň se však záběrům až podezřele často vyhýbají ukázky hvězdných lodí.
Zdá se, že celé to špinavější plížení pozemskými městy i mimozemskými koloniemi bude mít značně ušmudlanějších kontur.
Trailerům Do temnoty se pro jejich thrillerovost na internetu hanlivě přezdívá "sci-fi Skyfall". Kdyby však byl výsledek skutečně tak dobrý jako loňská božanská Bondovka, měli bychom o důvod víc pro delší potlesk!

Star Trek: Do temnoty - Obrázek 1
Autor: csfd.cz Star Trek: Do temnoty - Obrázek 1

2. Startrekovští známí

Ačkoliv Abramsovy filmy restartují/reimaginují/rebootují (zvolte svůj oblíbený název pro remake) startrekovský svět, i tak se v jeho podání často kultovní předloha cituje. Nyní tak dojde třebas i na výskyt doktorky Carol Marcusové (Alice Eve), která dle pozdějšího (ale dříve natočeného) Star Trek II: Khanův hněv porodí Kirkovi dítě. A podobných aluzí pro věrné je tu víc!
A tím se dostáváme k největšímu taháku. Její jím hlavní záporák, u něhož se spekuluje, že půjde o předělávku Khana z Star Trek II filmu z počátku 80. let, popřípadě agenta Sekce 31, lidské skupiny superšpionů známé divákům Enterprise a Hlubokého vesmíru 9...

Star Trek: Do temnoty - Obrázek 5
Autor: csfd.cz Star Trek: Do temnoty - Obrázek 5

1. Benedict Cumberbatch

Je třeba říkat víc? Tenhle sympaťák a Kirkův oponent v Do temnoty zatím aspiruje na nejvíce cool záporáka poslední let (ve filmu). A zvládá to jen svým obličejem, obočím a přízvukem...

Star Trek: Do temnoty - Obrázek 6
Autor: csfd.cz Star Trek: Do temnoty - Obrázek 6

Star Trek: Do temnoty k nám dorazí 6. června, už teď však působí jako jedno z nejvelkolepějších pokoukání roku!

reklama

reklama