Riot Games navyšují prize pool pro Samsung MČR ve Wild Riftu na historicky nejvyšší sumu

Listopad v rámci esportu v domácí herní komunitě znamená jediné – MČR! Každoroční vyvrcholení lítých bojů na virtuálních kolbištích láká fanoušky na ty nejlepší herní akce v podání předních českých a slovenských profíků. Ty zase kromě věčné slávy a pocitu přebírání trofeje za skandování tisícovek fanoušků v hale zajímá to hlavní –⁠ tučná výhra. A ta letošní bude obzvlášť šťavnatá.
Riot Games navyšují prize pool pro Samsung MČR ve Wild Riftu
Riot Games navyšují prize pool pro Samsung MČR ve Wild Riftu
PLAYzone.cz

reklama

Že jsou mobilní hry tak trochu mladším bráškou světa počítačových her, to víme všichni. O to lepší zpráva je, že na tohle si Riot rozhodně nehraje a své vymazlené herní tituly podporuje napříč platformami. Hráči mobilního titulu Wild Rift se tak můžou radovat, v Riotu se totiž rozhodli udělat hráčům radost a ty nejlepší z nich v rámci Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách podpořit částkou navýšenou o rovných padesát tisíc korun.

Kromě částky, která poputuje přímo do výhry v rámci grandfinále, byl navýšen také motivační prize pool v rámci kvalifikací, které na MČR vedou. V nich si hráči polepšili o dalších 15 tisíc Kč. Na finanční výhru tak díky tomuto systému dosáhl daleko větší počet hráčů, kteří nemuseli spoléhat jen na jednu jedinou šanci v rámci finálového turnaje, vedoucího až k zisku trofeje a titulu mistra ČR, a odnesli si výhry i z kvalifikačních kol.

Celkové finanční ohodnocení Wild Riftu, který letos v rámci MČR zažívá svou premiéru, je 150 000 korun s nimiž se hned v rámci prvního ročníku na scéně stává nejlépe ohodnocenou hrou v české historii soutěží v mobilních hrách.

Celkové rozdělení finančního ohodnocení je:

  1. místo – 70 000 Kč
  2. místo – 30 000 Kč
  3. místo – 20 000 Kč
  4. místo – 10 000 Kč
  5. –8. místo – 5 000 Kč

„Velmi si vážíme toho, že Riot Games vnímá zájem české a slovenské herní komunity, a zároveň ji chce rozvíjet a podporovat. Tento krok vnímáme jako velký závazek a zároveň příležitost, jak fanouškům nabídnout prvotřídní turnaje i v rámci mobilních her. Věřím, že se budou bavit nejenom návštěvníci na místě, ale také diváci u obrazovek,“

říká Magdaléna Havlíková z agentury PLAYzone, hlavní organizátorka Samsung MČR v mobilních hrách. 

Listopad se kvapem blíží a nás v rámci letošní Samsung MČR sezony ve Wild Riftu čeká už pouze ukončení klasifikace, z níž se dozvíme jména týmů, které se do finále turnaje dostaly díky zisku dostatečného počtu MČR bodů v rámci celého roku, následovaná finále páté měsíční série a Last Callem v pátek 8. 10. Ten drží poslední dvě divoké karty do soutěže a také poslední dvě místa, skrz která se lze dostat až před diváky do Brna, kde bude korunován historicky první mistr ČR ve Wild Rift.

reklama

reklama