Sedm holek pod zákonem, co by vám nakopaly zadek

Hollywood má poslední dobou zálibu ve smrtonosných teenagerkách. Jestli se tím děcka inspirují, tak se máme na co těšit.
K čemu občanku, když máte zbrojní pas?
K čemu občanku, když máte zbrojní pas?

reklama

Chystaná teenageská komedie Barely Lethal je jen další z mnoha. Jenže místo aby tu holka z amerického zapadákova řešila první zamilovanost a příkoří ke kterým běžně dochází na střední škole, je to ve skutečnosti skvěle vycvičená tajná agentka, která má image roztomilé holčičky jen jako náhradní život, jenž ji kupodivu baví o dost víc než lámání vazů nepřátel Spojených států amerických. Bude to asi pořádné béčko, ale filmy jako tenhle jednoznačně dokazují, že Girl Power teď v Hollywoodu frčí. Mladé holky je ostatně potřeba oslovit i jinak než upířími fláky. Katniss z Hunger Games nebo hlavní hrdinka trilogie Divergent jsou ale přeci jen odrostlejší. Náš dnešní výběr míří na dívenky v rozpuku.

 

Hanna (Hanna)

Nejostřejší holky pod zákonem - Obrázek 3 Foto:

Proutek se musí ohýbat, dokud je mladý. A v případě Hanny to platí dvojnásob. Táta ji cvičil daleko od lidí tak, aby nikdy nepadla za oběť jeho bývalému zaměstnavateli. A protože jí chodily místo maminky dávat dobrou noc lišky, není divu, že její první rande málem skončilo trojitou frakturou na ruce nadrženého Romea.

 

Mattie Ross (Opravdová kuráž)

Nejostřejší holky pod zákonem - Obrázek 7 Foto:

Na Divokém západě vás život naučil. Malou Mattie naučil hlavně to, že když vám někdo odpráskne rodiče, tak se z toho nepoděláte, a svoje poslední úspory vrazíte do ruky starému, poloslepému ostrostřelci. Hlavně se při tom tvářit jak se patří sebevědomě. Zkušenosti přijdou s první ustřelenou hlavou.

 

Hit-Girl (Kick-Ass)

K čemu občanku, když máte zbrojní pas? Foto:

Chloe Grace Moretz už nám taky trochu vyrostla, ale na první Kick-Ass budete navěky koukat jako na film s roztomilou dvanáctkou, která krájí protivníky na kousky, mluví sprostě a k Vánocům si přeje bouchačku s co nejdelší hlavní. Tatínek ji moc dobře vychoval, nemyslíte?

 

Padmé Amidala (Star Wars: Skrytá hrozba)

Nejostřejší holky pod zákonem - Obrázek 2 Foto:

Podle nejrůznějších kronik a zápisků bylo Amidale v první epizodě Star Wars pouhých čtrnáct let. Teď už to její randění s prckem Anakinem nevypadá tak bizarně, co? Neberte ohledy na to, že ji hrála podstatně starší Natalie Portman. Důležité je, že mladá holka s trůnem na čele popadla blaster a dala to obchodní federaci pořádně sežrat.

 

Matilda (Leon)

Nejostřejší holky pod zákonem - Obrázek 6 Foto:

Natalie Portman podruhé, tentokrát už ve správném věku. Rodinu jí zabili, a tak se skamarádila s profesionálním zabijákem a naučila se od něj pár kousků. Čirý pragmatismus v těle malé holky už tenkrát oslovil publikum na celém světě. A katapultoval mladičkou herečku ke slávě. A režírující Luc Besson? Ten už asi v životě nic lepšího nenatočí.

 

Hayley (V pasti)

Nejostřejší holky pod zákonem - Obrázek 4 Foto:

Tohle je ovšem jiné kafe. Hayley je teprve třináct, i když se na internetu tváří na osmnáct a láká do svého pokojíku chlápky s krizí středního věku. Vystřízlivění je bolestivé, zvlášť když si dotyčný uvědomí, že drobná teenagerka umí používat barbituráty, naučila se ve skautu uzlování a umí zacházet se štípačkami.

 

Jen (Tygr a drak)

Nejostřejší holky pod zákonem - Obrázek 8 Foto:

Ziyi Zhang sice bylo v době natáčení čerstvě dvacet, její postava Jen, která natropí ve filmu tolik starostí, je ovšem prezentována coby patnáctiletá. Však taky její stepní soulož v závěru snímku západní publikum šokovala, zatímco to domácí čínské zůstalo úplně v klidu. Tenhle film je ale o úplně jiných věcech, ačkoliv je přímo zalidněn silnými ženskými hrdinkami. 

 


reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!