Šest nejdivnější sportů (které opravdu existují)

Poučte se před sobotním komediálním trhákem Vybíjená o tom, že skutečnost je divnější než fikce.
I v šachovém boxu je na co se koukat :)
I v šachovém boxu je na co se koukat :)
placeabetonline.co.uk

Sobotní ultramegavelkofilm Vybíjená (přepínejte na něj ve 20:00) z produkce komediální sestavy Frat Pack, do níž patří srdcaři jako Ben Stiller nebo Vince Vaughn, těží svůj humor z parodizování sportovních dramat.

Jednodušeji řečeno: je natočený jako Rocky nebo jiné "fakt husté sportovní filmy", ale přitom se zabývá obyčejnou vybíjenou...

Abyste si však nemysleli! Vybíjená je totiž zdaleka nejméně divným sportem, na který můžete u profi sporťáků narazit.

Vybíjená - upoutávka 30s

Vybrali jsme pro vás šestero bizárií, kterými si lidé krátí čas.

6) Velbloudí wrestling

Začneme odrůdou ze světa zvířat, proti které jsou kohoutí zápasy jen slabým čajíčkem. Ve velbloudím wrestlingu, hraném v Turecku, proti sobě zápasí dva velbloudi (nečekané, což?). Pro vyšroubování boje na nejvyšší příčky je mezi bojující samce, speciálně vytrénované velbloudy, občas vržena i velbloudice, přičemž vítěz má šanci se s ní následně spářit…

Sport je noční můrou ochránců zvířat a zřejmě bude ve svém čirém šílenství trumfnut až poté, co někdo přivede zpět k životu dinosaury a donutí je bojovat na život na smrt před kamerami sportovních kanálů...
Nejdivnější sporty - Velbloudí wrestling, Foto: upload.wikimedia.org

Velbloudí wrestling, Foto: upload.wikimedia.org

 

5) Famfrpál

Neskonalá popularita Harryho Pottera měla za následek i poblouznění studenstva z jisté Middlebury College, kteří jeho oblíbený sport převedli do reality. Princip je nachlup stejný – mít mezi nohami létající koště a házet si mezi sebou míčem.

Vzhledem k tomu, že žáci Middlebury College jsou mudlové nejmudlovatější, se však logicky museli spokojit jen s nelétající verzi „mudlovského famfrpálu“. Navzdory své nebetyčné divnosti se však famfrbál začal následně hrát na stovkách univerzit...
Nejdivnější sporty - Famfrpál, Foto: upload.wikimedia.orgFamfrpál, Foto: upload.wikimedia.org

4) Extrémní žehlení

Přiznáváme, tohle není ani tak sport jako spíše fenomén podobný plankingu, čili umění ležet rovně na jakémkoliv povrchu. Extrémní žehlení je ovšem takovou punkeřinou, že ji nešlo do seznamu zakomponovat.

Ve sportu jde o zvolení co nejšílenější outdoorové lokace, kde pak hráč roztáhne žehlící prkno a snaží se svým kalhotám zase dodat co nejrovnější puky. Vše hezky zaštiťuje Úřad extrémního žehlení.
Nejdivnější sporty - Extrémní žehlení, Foto: upload.wikimedia.org

Extrémní žehlení, Foto: upload.wikimedia.org

 

3) Skibobbing

Na přelomu 19. a 20. století bylo za extrémní sport považováno lyžování. Posmoderní 21. století však má extrémy přinejmenším v paži – a řada lidí tak skočila na další level se skibobbingem!

Ten v sobě kombinuje jízdu na kole a lyžování skrze udělátko jménem skibob – v zásadě kolo zkřížené s lyžinami. Odvětví má i svou Mezinárodní federaci skibobbingu, takže pokud přemýšlíte, jak si při hrátkách na sněhu snadno a rychle poškodit genitálie, je pro vás ideální volbou!

Nejdivnější sporty - Skibobbing, Foto: upload.wikimedia.org

Skibobbing, Foto: upload.wikimedia.org

 

2) Šachový box

Antičtí Řekové měli ideál souznění těla a duši zvaný calocagathia, jehož principem v zásadě bylo být namakaným hrdinným intoušem. Pro moderní příznivce této ideje není lepšího sportu než kombinace šachu s boxem.

Sport oblíbený ve Finsku má 11 kol, přičemž každé se sestává ze čtyř minut rychlošachového klání a 4 minut urputného mlácení do čelisti. Ultimativně lze vyhrát v každé ze dvou částí.

Nejdivnější sporty - Šachový box, Foto: 2.bp.blogspot.com

Šachový box, Foto: 2.bp.blogspot.com

 

1) Podvodní obrácený hokej

Ani šachobox není tak mimózní, jak vítěz našeho žebříčku. Název odhaluje vše, ale jen pro některé pomalejší čtenáře je nutno to raději zopakovat: principem podvodního obráceného hokeje je hrát hokej hlavou dolu, bruslíc po podvodní straně kluziště...

To celé se samozřejmě odehrává v mrazivé vodě, ovšem hráči nemají žádný dýchací přístroj a pokud jim po pár desítkách sekund hraní dojde dech, musejí se vynořit na nadechnout!

Podvodní obrácený hokej je sportem pro všechny nejtvrdší chlapy (případně ženy) z Finska, Rakouska i Německa.Nejdivnější sporty - Podvodní obrácený hokej, Foto: cdn3.dogonews.com

Podvodní obrácený hokej, Foto: cdn3.dogonews.com

(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama