Spider-Man od Jamese Camerona apod.: 4 zrušené komiksovky od Marvelu

Co mohlo být. A naštěstí nebylo.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Fantastická čtyřka (2005)
20th Century Fox

reklama

Letos už se sice další marvelovky v kinech nedočkáme, na Prima COOL si ale můžete svůj absťák vynahradit jednou milou vzpomínkou. V neděli večer od 20.00 totiž bude k vidění Fantastická čtyřka z roku 2004. Byť tenhle šlágr s budoucím Kapitánem Amerikou a někdejší krasavicí Jessicou Albou mnoho potlesku nesklidil, ve srovnání s letošním remakem jde paradoxně o mnohem lepší film. V historii filmových adaptací však mohlo být několikrát mnohem hůře, než jak se to přihodilo v případě Fantastických čtyřek. Poznejte čtyři komiksové filmy, které naštěstí nikdy nevznikly!

 

4) Spider-Man Jamese Camerona

Spider-Man mohl vzniknout už několik let před nám známou verzí Sama Raimiho, v polovině 90. let se totiž pavoučího hrdiny chtěl ujmout sám James Cameron! Koncept následoval úspěch Burtonova Batmana z roku 1989, byl by tak asi notně barvitější než Raimiho verze.

Dle scénáře se měl Spidey postavit proti doktoru Octopusovi, ale zároveň film obsahoval řadu originálních scén. Spider-Man měl například prožít halucinace ve stylu Kafkovy Metamorfózy. Scénář také obsahoval řadu sprosťáren, mimo jiné si Pavoučák měl s Mary Jane dopřát sexu na vrcholku Brooklynského mostu...

Spider-Man (2002)
Autor: Columbia Pictures Spider-Man (2002)

 

3) Dazzler s Cher a Robinem Williamsem

Marvelácká superhrdinka Dazzler, disponující silou přeměnit světlo na zvuk, byla vždycky tak trochu produktem bizarních hudebních tužeb autorů komiksu. Kolem roku 1979 však jedné z nejdivnějších postav komiksového světa hrozil vznik ještě divnější filmové adaptace.

Hlavní roli si měla zahrát Bo Derek, představitelka Jane z Tarzana z roku 1981, a rovněž držitelka několikanásobného ocenění Zlaté maliny za nejhorší herečku. Ještě větším hip hopem však byla jména dalších postav. V naprosto šíleném filmu měla záporačku hrát Cher, v další z rolí se naopak měl objevit také Robin Williams a kapela KISS. Vedlejšími postavami, které by Dazzler zachraňovala, měli pak být Iron Man, Scarlet Witch a nebožák Spider-Man.

Dazzler v  komiksu
Autor: Marvel Dazzler v komiksu

 

2) Fantastická čtyřka Peyton Reeda

Režisér Peyton Reed se letos proslavil svou vynikající jednohubkou Ant-Man, v alternativní realitě však Reed už v roce 2005 natočil právě nejslavnější Fantastickou čtyřku. Film, který nakonec vznikl v režii podstatně méně talentovaného Tima Storyho s Jessicu Albou a Chrisem Evansem, by Reed asi nepojal radikálně odlišně. I jeho podíl však mohl Fantastickou čtyřku překopat do lepší podoby.

Reed se totiž vyjádřil v tom smyslu, že Avengers později udělali cosi velmi podobného tomu, co bylo jeho vizí: mělo dojít na masivní bitvy o Manhattan a postupné spojování dospělejších hrdinů. Po souboji na dětské mašinkové dráze v Ant-Manovi je jasné, že Reed na epické scény má a nebojí se je okořenit ani humorem. Tehdejší producenti však po Reedovi chtěli mnohem dětinštější film zaměřený na náctileté, takže není divu, že projekt nakonec opustil.

Fantastická čtyřka (2005)
Autor: 20th Century Fox Fantastická čtyřka (2005)

 

1) Silver Surfer jako muzikál

Snad nejbizarnější podívanou však mohl být Silver Surfer pojatý jako rockový muzikál. Tento prazvláštní nápad se objevil v 80. letech v hlavě producenta jiného muzikálu Xanadu - dává tedy smysl, že by v jedné z hlavních rolí nezbytně byla Olivia Newton-John.

Krom ní měl film o stříbřitém záporákovi disponovat vskutku epickými proporcemi - Surferův příjezd měl například být ozvučen souběžným zvukem tisíce elektrických kytar. Výsledek by asi byl notně poplatný roku vzniku, máme-li však být upřímní, šlo by bezpochyby o podívanou, na jakou se nezapomíná!

Silver Surfer v  komiksu
Autor: Marvel Silver Surfer v komiksu

Fantastická čtyřka začíná v neděli ve 20.00 na Prima COOL.

(lol)

reklama

reklama