Strašidelné panenky ve filmu: Které jsou ty nejděsivější?

Panenky. Jsou snem každého dítěte, přesto se v jejich neživých očích skrývá cosi děsivého, co z nich dělá hlavní postavy mnoha hororových filmů. Vybrali jsme pro vás tři nejznámější panenky, ze kterých se na plátnech kin stali krvežízniví zabijáci.
Strašidelné panenky ve filmu: Které jsou ty nejděsivější?
Strašidelné panenky ve filmu: Které jsou ty nejděsivější?

reklama

Annabelle: Panenka inspirovaná skutečnými událostmi

Démonem posedlá panenka Annabelle pronikla na plátna kin díky hororům Jamese Wana, mimo to se ale objevila například i ve snímku V zajetí démonů. Divákům je představena jako porcelánová, děsivě vyhlížející hnědovlasá panenka se širokým úsměvem a velkýma očima, jež má moc přitahovat a ovládat všechny duchy, kteří straší v jejím okolí.

Věděli jste, že film je založen na příběhu skutečné panenky, která byla údajně posedlá zemřelou Annabelle Higginsovou? Hračka, kterou dnes najdete ve Warrenově okultním muzeu v městečku Monroe, ale není ani zdaleka tak děsivá jako její filmová podoba. Jedná se o obyčejnou hadrovou panenku s oranžovým trojúhelníkem místo nosu, která v každém vyvolá vzpomínky na bezstarostné dětství.

Podobné panenky a jiné hračky najdete i na Heurece. Ať už jste fanda hororových filmů, nebo vášnivý sběratel, hadrová nebo porcelánová hračka by neměla ve vaší sbírce chybět.

Chucky: Vrah v těle dětské loutky

Panenka Chucky je asi nejproslulejší vraždící hračkou, která se poprvé objevila v hororu Dětská hra. Zdánlivě nevinně vypadající panenka zkomplikuje život nejedné rodině, a to poté, co se do ní převtělí umírající vrah Charles Lee Ray.

Hračku dostane k narozeninám malý chlapec Alex, který je zároveň jediným svědkem Chuckyho vražedného řádění. Ani ne půlmetrová panenka na filmovém plátně pochoduje s nožem v ruce a vraždí každého, kdo se jí připlete do cesty.

Poltergeist

Legendární horor vypráví příběh o temných, nadpozemských silách, které se usadí v domě jedné rodiny a terorizují ji. Jedna z nejděsivějších scén se odehraje v pokoji malého Robbieho. V noci znenadání ožije loutka rozšklebeného klauna, chlapce stáhne pod postel a snaží se ho uškrtit svou dlouhou látkovou rukou, a to vše za doprovodu děsivého smíchu umělé hračky.

reklama

reklama