TOP 3 nejvíc nedoceněných her historie

Kvalita následujících her vyšla na povrch až po mnoha letech. Podle nás patří jednoduše do zlatého fondu.
Co spojuje podceňované hry? Většinou lehká ujetost
Co spojuje podceňované hry? Většinou lehká ujetost
mobygames.com

V drtivé většině případů herní recenzenti a zejména hráči dokážou rozpoznat a ocenit dobré hry – tedy takové, které si to skutečně zaslouží a nejsou pouze výsledkem nafouklé reklamy a marketingu. Občas se však přeci jen stane, že i oni v záplavě herních titulů některý celkem neoprávněně pominou nebo nepochopí, v čem se skrývá jejich kouzlo.

A přesně na takové jsme se zaměřili, pričemž jsme se rozhodně nebáli jít dál do minulosti. Posuďte sami: 

3. místo: Trespasser (1998)

Tresspasser Foto:

Dlouho odkládaná hra, která reagovala na zvýšený zájem o dinosaury po brilantním kinoúspěchu Jurského parku se po svém vydání v roce 1998 stala jedním z největších propadáků herní historie. Recenze ji sepsuly až na dřeň a v podstatě ne zcela neoprávněně, protože probugovaná tedy byla jak šumavský hvozd. Šlo však o herní kousek do velké míry revoluční, a to zejména díky hernímu systému, který umožňoval do té nevídanou interakci s téměř všemi předměty ve hře. I v dalších ohledech ukázal Trespasser směr, který po něm následoval celý herní průmysl. A své fanoušky má i po téměř dvaceti letech, což se dá říct o skutečně málokteré hře.

2. místo: Populous: The Beginning (1998)

Populous: The Beginning Foto:

Nedá se říct, že by první Populous ve 3D grafice ve své době propadlo. Recenze hru chválily, oblíbila si ji celá řada hráčů a navázalo na ni i výtečné Black & White. Na druhou stranu, dle nás si tahle strategie, kde v roli šamana tvoříte a chráníte svou civilizaci před útoky barbarských nájezdníků a před nevyzpytatelnými božími silami, zasloužila vstoupit do dějin. Dnes ji však naleznete v málokterém žebříčku her, jež tvořily herní historii.

1. místo: Gorky 17 (1999)

Gorky 17 Foto:

Pro nás jasný vítěz tohoto nevděčného žebříčku. Silně atmosférická tahová strategie s prvky adventury Gorky 17, v níž jste se v roli skupinky vojáků NATO jali prozkoumat sovětskou základnu se zmutovanými příšerami toho času na dovolené kousek od polské Lubině, byla hra, kterou snad každý i přes její velkou linearitu dohrál vícekrát. Myslíme, že to byla právě atmosféra a břitký humor hlavních hrdinů, které nás tenkrát dostaly. Proč ji nehrálo více hráčů, zůstane navždy nezodpovězenou otázkou.

Letošní Blizzcon nebude jen o vypečeném cosplay...

Víme, co přinese BLIZZCON: Nový trailer Warcraftu a...

A které hry podle vás neprávem zapadly?

Ondřej Najman
eSuba.eu

reklama