Turnajová série Logitech G Challenge 2021 láká domácí závodníky na světové finále v Las Vegas

Firma Logitech má k hernímu prostředí blízko nejen díky výrobě špičkových periferií pro hráče. Pro hráčskou komunitu již několik let pořádá turnajovou série Logitech G Challenge, v níž se letos osm nejlepších domácích jezdců utká o postup do světového finále, které se bude pořádat v Las Vegas.
Logitech G Challenge 2021
Logitech G Challenge 2021

reklama

Přestože Logitech G Challenge je pořádána pravidelně každým rokem, pro domácí komunitu je klíčový letošní ročník. Česko a Slovensko totiž byly doposud v rámci světové tour vynechány, avšak letos díky snaze zástupců Logitech pro náš region budou moci do závodu zasáhnout také domácí jezdci. Jeden z nich nás pojede reprezentovat do USA na globální finále.

Jezdci se divákům představí v rámci čtyř závodů na legendárních tratích Silverstone (Velká Británie), Monza (Itálie), Hungaroring (Maďarsko) a na závěr Spa Francorchamps (Belgie) v jednoduchém postupovém systému. Nejlepší osmička se pak utká o postup do Las Vegas na regionálním off-line finále, pořádaném 30. 10. ve studiu herního televizního pořadu TV Prima, RE-PLAY.

Open kvalifikace

Kvalifikační kola jsou přístupná komukoli, přičemž server, na němž je potřeba odjet závodní trať, je přístupný vždy od pondělí 12:00 do středy 23:59. Jezdci tak mají dostatek prostoru zajet co nejrychlejší čas. Pětice nejlepších následně postoupí do další části turnaje. Pro zapojení se do turnaje můžete využít jedno z kvalifikačních kol:

Víkendové Grand Prix

Jedná se o závod v podání top 16 jezdců (6 pozvaných + 10 nejrychlejších závodníků z kvalifikace), kteří pojedou o body do celkového pořadí. Víkendový závod se pojede vždy v sobotu od 19:00 v následujících datech: 18. 9., 25. 9., 9. 10. a 23. 10. Živý přenos ze závodů můžete sledovat na streamu Twitch kanálu PLAYzoneUP.

U každé otevřené kvalifikace naleznete odkaz pro registraci, která není nikterak složitá. Stačí si založit účet na platformě challonge.com a registrovat se do turnaje. Komunikace s administrátory turnaje, odpovědi na vaše otázky či pomoc s registrací naleznete na Discordu určeném pro tuto sérii – https://discord.gg/gchallenge. Pro přístup do české a slovenské kvalifikace je třeba vybrat v místnosti roles-wildcard volbu Czech Republic. V případě problémů neváhejte kontaktovat komunitního manažera pod přezdívkou Hegy#1023. Kompletní pravidla a systém bodování naleznete na této stránce.

Finálové odměny

  1. místo: místenka ve světovém grandfinále, které se odehrává v Las Vegas
  2. místo: Logitech G923, G PRO X Wireless Headset, G PRO X Superlight myš, G Pro Klávesnice, G840
  3. místo: Logitech G PRO X Wireless headset, G PRO X Superlight myš, G PRO Klávesnice, G840

4. až 8. místo: Logitech G502 Hero, G840, G335 Sluchátka

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!