Vin Diesel filmovým zaklínačem! Jak se povedla fantasy Poslední lovec čarodějnic?

Démonická vybíjená v módu rychle a zběsile...
Poslední lovec čarodějnic (2015)
Poslední lovec čarodějnic (2015)
Summit Entertainment

Vin Diesel je Riddick, Dominic Toretto z Rychle a zběsile a Xander Cage z xXx. A teď už taky Kaulder z Posledního lovce čarodějnic. Tahoun populární závodnické série je totiž vášnivým milovníkem Dračího doupěte. A tak se nadšeně uvrtal do fantasy filmu, ve kterém kosí démonická monstra.

Dieselův Kaulder býval manželem a otcem, který si sem tam odskočil do vikingské bitky, to už je ale mnoho století za ním. Teď je doslova posledním likvidátorem čarujících dam, které se snaží zlikvidovat lidstvo a docela by je potěšilo, kdyby spolu s ním sejmuli i Kauldera. Tenhle vzdálený bratránek Bladea nebo Hellboye má ale samozřejmě tuhý kořínek. Což je sice fajn... ale na skvělý film to bohužel nestačí.

Ano, Kaulder je prototypem dieselovského tvrďáka, který se ohání bodnými i střelnými zbraněmi. Režisér Breck Eisner kolem něj ale nedokázal vystavět příliš poutavý příběh. Nejvíc tu vlastně zaujme Rose Leslie (Ygritte ze Hry o trůny), která Kaulderovi zkříží cestu a samozřejmě mu začne pomáhat. Jakmile ale zmizí ze záběru, sype se na vás jen podprůměrná fantasy šlichta, která vykrádá všechno možné a slepuje to do tak tak fungujícího tvaru.

Guillermo del Toro má za sebou kupu úžasných filmů. Jak se mu povedl ten nejnovější?

Purpurový vrch: Jak se povedl nový horor od režiséra Hellboye?

Co přesně to znamená? Že místní svět příliš nedává smysl a nahodile se do něj přihazují nové prvky. Že je hlavní hrdina plochým sucharem, kterému uvěříte maximálně pár hlášek. A že se akce sice chlubí pár fajn momenty, ale jinak je zběsile nastříhaná a často tedy celkem nepřehledná. Diesel se tak protlouká filmem, který moc nemá čím překvapit a vlastně se o to ani nesnaží. Jen si prostě vykračuje po monotónních kolejích a doufá, že to bude stačit.

Pokud se nezajímáte o nic jiného než o Diesela a vydařená triková monstra, Poslední lovec čarodějnic by se vám mohl docela líbit. Ostatní ale čeká jen strohá a skrz na skrz obyčejná jednohubka, které nikterak neubere projekce za 4 měsíce v přítmí obýváku. Snad bude žánrové žebříčky přepisovat Warcraft. Někdo už tu smůlu totiž zlomit musí!

Hodnocení: 5/10

Karel Ryška

---

Že vás Vin Diesel baví hlavně v Rychle a zběsile? Mrkněte se na nejlepší fára z téhle akční série!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama