Zkuste žít s maskou, kterou nejde sundat

Napadá vás někdy, jaké musí být žít v dnešní společnosti, která je posedlá dokonalým vzhledem, se zohyzděným obličejem? Být předurčený k znechuceným a zaraženým pohledům od většiny lidí, které potkáte na ulici?
Maska (1985)
Maska (1985)
eric-stoltz.net

reklama

Šestnáctiletý Rocky vám otevře svůj svět ve filmu Maska, v neděli v 11:20 na Prima COOL.

Rocky trpí od narození poruchou, kvůli které má zdeformovanou celou tvář. Každý den je vystavován posměchu a nepříjemným pohledům.

Aby toho nebylo málo, jeho matka se navíc zaplétá s gangem motorkářů, a tak se Rocky musí vypořádávat nejenom se svým postižením, ale také s divokým životem své matky. Pod jeho zohyzděným obličejem se skrývá velmi inteligentní a citlivý chlapec. A tak, jako všichni lidé, i Rocky začne pociťovat touhu být milován.

Jeho přání se začne naplňovat, když na slepeckém táboře potká Dianu, do které se zamiluje. Jeho život začne směřovat k lepšímu a postupem času si najde i pár kamarádů. Jak to ovšem v životě bývá, nic nemůže být dokonalé věčně.

Jak to s Rockym dopadne, se dozvíte ve snímku Maska, v neděli v 11:20 na Prima COOL.

Zpříjemněte si čekání na pondělí snímkem, který sice není jednoduchý, ale chvílemi vás příjemně zahřeje u srdce. Rocky nám svým příběhem připomene to, co jsme jako děti brali jako samozřejmost - jak důležité je vnímat krásu kolem sebe, radovat se z maličkostí a nikdy nepřestat snít.

Pár důvodů, proč tenhle snímek nevynechat:

  • ještě docela přirozená Cher v roli Rockyho matky
  • Lynchova oblíbená blondýnka Laura Dern jako slepá dívky (Jurský park, Modrý samet, Inland Empire)
  • silný příběh bez přebytečného patosu inspirovaný skutečným životním příběhem

Klára Růžičková

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!