Zmutovaný geniální vědec v těle zelené obludy

Komiksového superhrdinu sledujte ve filmu Hulk od 20:00 na Prima Cool.
Hulk
Hulk

Tříští se sklo. Vzduchem létají ocelové nosníky. Ozývá se nelidský řev. Pak se vynoří on, obří zelený muž s nohama jako torpédoborce a věčně rozzlobeným výrazem. Vyskočí na San Franciský most jako na prolézačku a postaví se čelem k raketě, která má za cíl jediné – smést tu zelenou obludu z povrchu zemského.

Bruce Banner (Eric Bana) je geniální vědec, který má rád věci pod kontrolou. Život se mu ale od základu změní, když přežije gama radiaci a navštíví ho jeho potrhlý otec (Nick Nolte), který mu sdělí, že být zmutovaná verze Shreka není vůbec špatné. Bruce alias Hulka to namíchne tak, že rozmlátí celou laboratoř, a to je teprve začátek.

Komiksová postava Hulka vznikla z pera Stana Lee a Jacka Kirbyho. Jako předloha jim posloužil Frankenstein a Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda. Lásku k destrukci poté sdědil od Golema.

Filmový Hulk je více zaměřený na psychiku hlavního hrdiny, jeho trauma z dětství a to, jak se z obyčejného člověka stane vyděděnec, s nímž si hraje armáda na honěnou. Hulk je jako nebezpečná zbraň na dvou nohách, které se všichni bojí, protože je silná a nelze ji ovládat. A není se co divit, když Hulk váží jeden a půl tuny, jeho kůže je desetkrát silnější než nejsilnější kotevní lano, velikost bot má 87, utíká rychlostí 135 km/h a pět kilometrů zvládne jedním skokem.

Animátoři ho vytvořili technologií z filmu Harry Potter a Tajemná komnata, kde byla použita na skřítka Dobbyho.

Režisér Ang Lee kvůli Hulkovi odmítl režírovat Terminátora 3. Známější než Hulk je ale jeho východněji zaměřená tvorba jako Tygr a drak nebo Pí a jeho život. Byl to také on, kdo se nebál nahlodávat americké stereotypy ve filmu Zkrocená hora.

Zelený svalovec se slabostí pro fialové trenýrky přihopsá 20. 7. od 20:00 na Prima Cool. Nenechte si ujít komiksovou klasiku s chlápkem, který když ztratí nervy, jako jediný na světě opravdu zezelená.

Verča Loudová

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama